Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který je odsouzený za dvě vraždy a pokus o třetí k doživotnímu vězení, v minulosti neuspěl s žádostmi o obnovení procesu ani s udělením milosti. To se ale může změnit. Ministerstvo spravedlnosti, na které Miloš Zeman loni v listopadu převedl právo milosti udělovat a zamítat, s výjimkou žádostí těch, kteří jsou nevyléčitelně nemocní, má totiž teď na stole novou prosbu o milost.
Co stojí v žádosti o milost
„Máme za to, že vyšetřování jeho případu nebylo vedeno řádně. Nebyla provedena rekonstrukce činu, za který byl odsouzen na doživotí. Nebyly provedeny ani konfrontace svědků. Proti Jiřímu Kajínkovi neexistuje jediný přímý důkaz, že je vrah,“ píše Demokratická strana zelených v žádosti o milost prezidentu republiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kup