Zemědělci na národních dotacích dostanou 3,8 miliardy korun. Víc než vloni

21.12.2018 18:31

Na národních dotacích by měli zemědělci, potravináři nebo chovatelé zvířat v příštím roce získat celkem 3,8 miliardy korun. Je to o 750 milionů korun více než letos. Návrh dotačních programů v zemědělství pro příští rok dnes schválila Sněmovna. Největší podíl chce dát Ministerstvo zemědělství hospodářům starajícím se o zvířata. Zprávu přinesla ČTK.

Zemědělci na národních dotacích dostanou 3,8 miliardy korun. Víc než vloni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pole, ilustrační foto

Do živočišné výroby směřuje 2,7 miliardy Kč, do rostlinné výroby 351,4 milionu Kč, do potravinářství 568 milionů Kč a na ostatní aktivity 188,7 milionu Kč.

Rozšířilo se také spektrum dotačních programů. Nově vláda navrhla například dotační programy Podpora restrukturalizace ovocných sadů v ekologickém zemědělství a Výkrm skotu, uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Zvýšit se mají i výdaje například na činnost potravinových bank.

Nejvyšší částku na jednotlivý program – 885 milionů korun – plánuje Ministerstvo zemědělství dát na zlepšení životních podmínek v chovech zvířat. Dalších 775 milionů korun by mělo jít do nákazového fondu na ozdravení chovů hospodářských zvířat.

Půl miliardy korun plánuje ministerstvo přerozdělit na podporu zpracování zemědělských produktů a zvyšování konkurenceschopnosti českých potravinářů. Potravinové banky by se měly na podporu činnosti dočkat 55 milionů korun, letos šlo o 33 milionů korun. Stát plánuje také 400 miliony korun podpořit producenty a zpracovatele mléka. Na podporu včelařství je určeno 100 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevytiskli jim 2 miliony kusů novin proti Babišovi. A teď přišel řev

11:35 Nevytiskli jim 2 miliony kusů novin proti Babišovi. A teď přišel řev

Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr chtěl před volbami rozeslat lidem miliony výtisků svých no…