Zhasněte světla, burcuje lidi k domácímu protestu Holešovská výzva

30.03.2012 21:59

Iniciativa Holešovská výzva, která nedávno zorganizovala několik protivládních demonstrací, chystá další symbolický protest proti stavu demokracie v Česku. Občany vyzvala, aby "projevili svůj hněv" tím, že v neděli 15. dubna zhasnou světla ve svých bytech. V tiskovém prohlášení to sdělili zástupci Holešovské výzvy.

Zhasněte světla, burcuje lidi k domácímu protestu Holešovská výzva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference občanských iniciativ, hnutí, sdružení a jednotlivých občanů

Zhasnutím světel mohou občané podle organizátorů akce dát jednoznačně najevo, kolik domácností požaduje změnu systému. "V neděli dne 15. dubna ve 20:00 zhasněte všechna světla ve svých bytech, chatách a provozovnách a odpojte také všechny elektrické přístroje alespoň po dobu pět minut," vyzvali občany autoři Holešovské výzvy.

V programu iniciativy, který je součástí pátečního sdělení Holešovské výzvy, mimo jiné stojí, že si aktivisté přejí přímou demokracii a samosprávu, nebrání se potřebným státním výdajům a volají po osobní odpovědnosti a zdravém životním prostředí. Vládu lídři iniciativy vyzvali, aby zahájila dialog u kulatého stolu s "demokratickými silami".

V uplynulých týdnech iniciativa uspořádala v několika městech protivládní protesty, kterých se zúčastnily tisíce lidí. V těchto aktivitách hodlá pokračovat. Na pondělní poledne avizovala hodinovou manifestační stávku, při které si mají její účastníci na svých pracovištích označit oděvy visačkou Holešovské výzvy: "Stydím se za vládu a prezidenta ČR a chci jejich demisi" nebo žlutým kolečkem. S příliš velkým ohlasem se ale tato akce nesetkala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Id*oti? Mám rád ČT, ale toto je blbě. Wollner má nový problém

15:00 Id*oti? Mám rád ČT, ale toto je blbě. Wollner má nový problém

Včera v Reportérech ČT zazněla reportáž o nákupu nových kulometů. Česko prý znovu kupuje dráž než vš…