Zhroutí se Sobotka? Brečení do polštáře. Je zde článek o rozvodu premiéra

22.06.2017 8:37

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je již čtvrtým předsedou vlády v pořadí, kterému se během vedení vlády rozpadlo manželství. Odluku s manželkou Olgou oznámil před několika dny. Po Mirku Topolánkovi, Jiřím Paroubkovi i Petru Nečasovi tak zažívá i on rozpad rodiny.

Zhroutí se Sobotka? Brečení do polštáře. Je zde článek o rozvodu premiéra
Foto: ReproFoto: TV Prima
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka v pořadu Partie TV Prima.

Jana Ciglerová v Magazínu MF Dnes poukazuje v této souvislosti například na náročný časový program premiéra. Začíná den v sedm ráno, domů se nedostane dřív než v sedm. A to jen tehdy, nemusí-li být na nějaké večerní akci. Jak pak podotýká, za rozpadem čtrnáctiletého Sobotkova manželství tak nestojí nevěra s jinou ženou, ale s prací.

Olga Sobotková se vrátila rovněž do práce a cesty obou manželů se oddělily. Jak však uvádí psycholožka Linda Maruščáková, je problémem, když si partneři navzájem nesdílejí své světy. „Nevedou spolu inspirativní diskuse, nesdílejí svoje starosti. Jeden z partnerů se cítí mimo dění a osamocený. Postupně si hledá jinou náplň pro čas, kdy s ním partner, totálně vtažený do svého oboru, netráví čas. A ten zase po čase může začít hledat někoho, kdo mu rozumí, sdílí s ním jeho intenzivní prožitky a oceňuje ho,“ popsala.

Anketa

Odvádí Milan Chovanec ve funkci ministra vnitra dobrou práci?

6%
94%
hlasovalo: 5572 lidí

Ciglerová pak rovněž sumarizuje životy žen s vrcholnými politiky. Připominá například slova Jany Bělobrádkové, manželky lidoveckého předsedy Pavla Bělobrádka, jež kdysi uvedla, jak někdy brečí do polštáře kvůli vyčerpávajícmu zápřahu. 

Popsala pak i čin kanadského premiéra Justina Trudeaua, jenž se loni účastnil setkání představitelů zemí G7 v Japonsku, společně se svou manželkou Sophií. „Den před zasedáním měli Trudeauovi jedenácté výročí svatby. Premiér se rozhodl, že si vyčlení den volna jen pro sebe a svoji ženu, a na vlastní náklady spolu odjeli do nedalekých lázní. Bylo to milé gesto, o jakém by se paní Bělobrádkové nebo paní Sobotkové asi mohlo jen zdát, a to nejen proto, že šlo zrovna o pohledného Trudeaua. Ukázal tím, že jeho žena je pro něj důležitá, že s ní chce trávit čas jen on sám a že je pro něj důležitý i jejich vztah,“ uvedla.

Sobotkovi však politika převrátila život naruby, a to přitom z jejího vrcholu nyní de facto odchází. Volebním lídrem jeho strany je Lubomír Zaorálek, předsedou strany nově Milan Chovanec. „Ztratí všechno, čím byl, což je moment, ze kterého jsou vždy tři cesty. Buď se zhroutí, nebo bude pokračovat v autopilotu, anebo toho využije k nějakému zásadnímu vnitřnímu přerodu. Posledních jednadvacet let nebyl ničím jiným než politikem. Mohl by si naordinovat třeba cestu po Nepálu, aby dostal šanci zjistit, kým je doopravdy,“ uzavřela Ciglerová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …