Židům, psům a Čechům vstup zakázán. Plakát Hitlerjugend vyvolal rozruch

16.06.2012 14:06 | Zprávy

Způsob, jakým si město Poděbrady připomíná svou minulost, vzbuzuje kontroverzní reakce. Na začátku lázeňské kolonády stojí totiž umělecky ztvárněný reklamní poutač ve tvaru zámecké věže, který je zdoben jako by dobovými plakáty, které se vztahují k různým historickým událostem. Kontroverze vzbuzují především připomínky doby nacistické okupace či odboje bratří Mašínů.

Židům, psům a Čechům vstup zakázán. Plakát Hitlerjugend vyvolal rozruch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dům, ve kterém v Poděbradech bydleli bratři Mašínové

Na jednom z plakátů je například pozvánka na členskou schůzi mládežnické nacistické organizace Hitlerjugend s nápisy: „Židům, psům a Čechům vstup zakázán!“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Tomio Okamura byl položen dotaz

Zadlužení ČR

Jaký je váš cíl - budoucí vlády, co se týká snížení zadlužení ČR? Co přesně myslíte tím efektivním hospodařením? Zatím mi přijde, že plánujete spíš rozdávat. Otázkou je, na čí úkor to bude, a zda se tím neprohloubí jen naše zadlužení? Nebo kde na vše chcete vzít? Budete zvyšovat daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po dronech Nemesis je tu Charlie One. Řehka znovu vybírá na Ukrajinu

21:40 Po dronech Nemesis je tu Charlie One. Řehka znovu vybírá na Ukrajinu

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka představil nový projekt Charlie One, který má Ukraj…