Zimola z ČSSD se ostře opřel do Strany zelených

20.12.2013 13:42

Jihočeský hejtman Jiří Zimola se pustil do Strany zelených. Ta se podle něj velice často vyjadřuje k jaderné energetice a kritizuje všechny její zastánce včetně vlády a ČEZ. Zimola vybírá hned několik témat, kde podle něj Zelení nemají pravdu.

Zimola z ČSSD se ostře opřel do Strany zelených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola

„Výtku, že jaderná elektřina je vývozní komodita, nepřijímám. Elektřina je v podstatě komodita jako každá jiná a není důvod jí nevyvážet. Zvláště, když si to můžeme dovolit a je po ní poptávka,“ vysvětluje Jiří Zimola s tím, že je dobré, když zahraniční obchod není závislý jen na škodovkách.

„Další téma: obnovitelné zdroje jako spolehlivý zdroj energie. Podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů stoupá, a to je v pořádku, ale to ještě neznamená, že obnovitelné zdroje podrží naši ekonomiku vždy, když to bude zapotřebí,“ varuje hejtman.

Celý článek Jiřího Zimoly ZDE

„Když budeme stát oběma nohama na zemi, tak zbývá zase jen to uhlí a plyn. Uhlí, kterého už moc není, a plyn, jehož dodávky se mohou stát hračkou v rukách těch mocnějších dříve, než se nadějeme. Zase tu máme to magické cizí slůvko ‚diverzifikace‘. Jak říká jedno české úsloví, které si upravím: ‚Jen blázen dává všechna vejce do jednoho koše'," dodává.

„Dámy a páni ze Strany zelených, i vy ostatní, neupírám vám právo víry v lepší život na této planetě, po kterém toužím i já stejně jako vy, ale dobrat se ho budeme muset racionálními a reálnými kroky, a nikoliv těžko naplnitelnými iluzemi,“ uzavírá Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…