Zlaté časy pro Pfizer. Zisky se počítají v desítkách miliard dolarů

01.08.2021 9:57

Varianta koronaviru delta, dříve známá jako indická, se šíří v Evropě, v USA, v Asii i v Africe. A svět hledá záchranu v očkování. Firmy, které vakcíny vyvíjejí, si mnou potěšeně ruce. Především společnosti Pfizer/BioNTech mohou být spokojené. Pfizer oznámil, že v roce 2021 počítá s tržbami 33,5 miliardy dolarů, to je v přepočtu asi 717 miliard korun.

Zlaté časy pro Pfizer. Zisky se počítají v desítkách miliard dolarů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

Americká společnost Pfizer oznámila, že v letošním roce dosáhnou tržby za prodej vakcíny, kterou vyvíjela společně s německou firmou BioNTech, 33,5 miliardy dolarů. V přepočtu je to asi 717 miliard korun.

Zisky vzejdou z prodeje předpokládaného objemu 2,1 miliardy dávek. Ještě v květnu počítala společnost Pfizer se ziskem 26 miliard dolarů jen z prodeje vakcín, avšak od té doby se podařilo uzavřít nové smlouvy na dodávku dalších vakcín. Informuje o tom agentura Reuters.

„Vakcína, která na konci loňského roku získala jako první schválení pro boj s nemocí covid-19 na světě, by se tak stala celosvětově nejprodávanější vakcínou a zdaleka překonala nejprodávanější léky na světě. Celkové tržby společnosti Pfizer ve druhém čtvrtletí činily 19 miliard dolarů, což představuje nárůst o 92 procent. Bez příjmů z vakcín proti covidu se tržby zvýšily o deset procent na dobrých jedenáct miliard dolarů. Čistý příjem vzrostl o 59 procent na 5,56 miliardy,“ uvedla agentura.

Druhou nejúspěšnější společností je americká Moderna, jež počítá s tržbami 19 miliard, a Johnson & Johnson, který očekává tržby 2,5 miliardy dolarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…