Zločinec Obama prý nevratně poškodil Ameriku. Kvůli tomuto rozhodnutí

23.11.2014 7:16

Vlivný americký konzervativec Patrick Joseph Buchanan komentuje Obamovu přistěhovaleckou reformu a nenechává přitom na americkém prezidentovi nit suchou. Jde prý jasně o porušení amerických zákonů.

Zločinec Obama prý nevratně poškodil Ameriku. Kvůli tomuto rozhodnutí
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„Prezident Obama se oznámením reformy, v jejímž důsledku bude amnestováno čtyři až pět milionů nelegálních imigrantů, stává zločincem. Sám ostatně přiznal, že k tomuto kroku nemá žádnou právní a ústavní pravomoc. Přesto nařídil americké vládě, aby přestala vymáhat právo vůči pěti milionům lidí, kteří vědomě porušovali americké zákony. Podle Obamy si zaslouží být amnestováni a americké úřady by jim měly udělit zelenou kartu," píše v úvodu Buchanan. 

„Odkud vlastně vzal Obama to číslo čtyři až pět milionů? Nikde v jeho návrhu zákona to zmíněno není. To číslo se urodilo v jeho mozku a prezident si prostě řekl, že to bude tak akorát. Touto cestou se tedy náš prezident – profesor ústavního práva rozhodl uplatňovat americké zákony, na které při svém prezidentském slibu již dvakrát přísahal?" ptá se ironicky Buchanan. 

„Náš zločinecký prezident překročil historický rubikon. Budoucí prezidenti se budou napříště odvolávat na Obamův precedent kdykoli, když budou chtít prosadit zákon, k němuž se zavázali ve svém klíčovém volebním obvodu. Prostřednictvím tohoto bezprecedentního Obamova kroku jsme učinili úkrok od republikánského systému směrem k césarismu," kritizuje Buchanan. 

Politické, psychologické a morální následky Obamova konání budou podle Buchanana skutečně nedozírné. „Šerifové a další lidé z pohraniční policie či imigračních úřadů, kteří nasazovali své životy, aby chránili naše hranice, nyní budou vypadat jako hlupáci. Hněv vůči Obamově protizákonné snaze může ohrozit vymahatelnost práva v mnoha dalších oblastech americké legislativy," obává se Buchanan. 

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Obama udělal dle mínění Buchanana hlupáky i z podnikatelů, kteří postupovali podle zákona a místo ilegálních imigrantů na práci najímali Američany a legální přistěhovalce. „Všichni tito podnikatelé dodržovali daňové i mzdové předpisy naprosto zbytečně. Na Obamově zákonu o udělení amnestie všem nelegálům vydělají nejvíce podvodníci a lumpové," má jasno Buchanan. 

„Divit se budou i přistěhovalci, kteří spořádaně čekali na možnost stát se americkými občany. Budou si říkat, proč byli tak hloupí a postupovali podle amerických zákonů. Kdyby překračovali hranice ilegálně, mohli teď mít v kapse americké občanství. Až se svět o Obamově amnestii dozví, budou do země přicházet další miliony přistěhovalců z Latinské Ameriky, Afriky, Asie a Blízkého východu. A pokud se nebudou moci do Spojených států dostat legálně, zkusí získat víza jinou cestou. Proč by také ne, když to tak dobře funguje?" tvrdí Buchanan. 

„Že se stane tento diskutabilní zákon vedle jeho zdravotnické reformy klíčovou součástí Obamova dědictví, je více než jisté. Otázkou však zůstává, jak si bude Obamovu amnestii pamatovat historie. Jeho poradci se domnívají, že bude brána jako důkaz jisté emancipace. Možná. S touto amnestií však Obama přebírá veškerou zodpovědnost za všechny nelegální imigranty. Stává se jejich svatým patronem. A bude rovněž zodpovídat za jejich činy na půdě Spojených států," míní Buchanan. 

„Pokud budou amnestovaní ilegálové zvyšovat statistiky obchodu s drogami a násilné činnosti, bude to historie rovněž považovat za součást Obamova odkazu. Jestli bude muset kvůli nim státní a federální rozpočet vykazovat deficit, bude to taktéž součást Obamova odkazu. Jestliže v důsledku amnestie bude následovat další mohutná imigrační vlna, bude to dalším milým dárkem amerického prezidenta jeho spoluobčanům," konstatuje Buchanan. 

„Člověk se musí ptát, jak asi bude manuálně pracující třída z řad Hispánců, Afroameričanů, Asiatů i `bílých` reagovat na rozpoutání takových živelných závodů s konkurencí z řad amnestovaných nelegálních imigrantů? Obzvlášť teď, kdy mzdy vůbec nerostou?" pokládá si Buchanan klíčovou otázku. 

„Ve čtyřicetiletém období předcházejícímu nástupu Kennedyho do prezidentského úřadu měla Amerika v oblasti legálního přistěhovalectví pauzu. V těchto čtyřech dekádách se Němci, Irové, Italové, Židé, Poláci, Řekové a další Slované, kteří přišli v letech 1890 až 1920, plně asimilovali. Oni i jejich děti a vnoučata se stal nejenom americkými občany, ale se Spojenými státy se navíc dokázali plně identifikovat. Pestrá směsice imigrantů USA prospěla. Všichni jsem se stali jedním národem. Téměř všichni jsme mluvili stejným jazykem a sdíleli vedle společně víry i podobné postoje k historii, kultuře, literatuře atd.," píše Buchanan. 

„V posledních padesáti letech však do Spojených státech neproudí imigranti z Evropy, ale prakticky pouze z Latinské Ameriky, Afriky, Asie a Blízkého východu. Odlišná barva pleti, jiný jazyk, rozdílná kultura. Už nejsme jeden národ, ale jeden mamutí obchod Mall of America. Ekonomika zvítězila nad národem," upozorňuje Buchanan. 

„Před šesti lety Obama prohlásil, že hodlá být prezidentem, který provede důležitou transformaci. V tomto ohledu opravdu uspěl. Urychlil a uvedl do praxe nevratný proces přeměny Ameriky. Když teď dostanou víza i manželky a děti ilegálních přistěhovalců, staneme se zemí třetího světa. Nikoli západním národem. Obamův sen se stane skutečností," píše v závěru Buchanan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

9:04 Pod duhovou vlajkou a větrníky. Putování předvolebním Německem

REPORTÁŽ Oslovují se familiárně Markus a Armin, ale německá liberální média vděčně čekají na jakýkol…