Změny v ČRo: Končí šéfka zpravodajství a možná i Rádio Česko

20.01.2012 19:02

Změny v Českém rozhlase ještě nejsou u konce. Ředitel Petr Duhan propustil ředitelku zpravodajských stanic Hanu Hikelovou a osud zpečetil i stanici Rádio Česko, která podle něj nemá perspektivu.

Změny v ČRo: Končí šéfka zpravodajství a možná i Rádio Česko
Foto: www.rozhlas.cz
Popisek: Hana Hikelová

„Na zasedání nám řekl, že Rádio Česko z hlediska jeho projektů nehraje prioritu,” řekl Lidový novinám jeden z členů rady.

Potvrdil to i šéfredaktor stanice Václav Sochor. “Bylo mi řečeno, že rádio je zbytečné dál rozvíjet, do budoucna by se mělo stát jádrem zamýšleného kanálu mluveného slova,” doplnil v telefonátu s LN.

Duhanovo rozhodnutí je velmi překvapivé, neboť Hikelovou předtím kritizovalo vedení rozhlasu za to, že komplikovala fungování Rádia Česko. Vedení ji obviňuje z toho, že ztěžovala jednání s britskou BBC o poskytnutí frekvence pro Rádio Česko. Obě stanice se však nakonec na pokračování smlouvy domluvily.

Personální změny budou pokračovat i v nevyšším managementu

LN uvedly, že vyhazovem Hikelové se Duhan teprve zahříval na personální změny v nejvyšším managementu. Na začátku dubna chce vypsat konkurz na šéfy centra výroby, zpravodajství a vysílání.

"Pozice ředitele zpravodajských stanic bude úplně zrušena. Dojde tím mimo jiné k zprůhlednění organizační struktury ČRo. V čele Radiožurnálu zůstává šéfredaktor Petr Souček a v čele Rádia Česko Václav Sochor," komentoval pro ČTK Jakub Čížek z oddělení komunikace ČRo.

Dodal, že důvodem pro odchod Hikelové je dlouhodobý nesoulad mezi ní a Duhanem v oblasti budoucího směřování Radiožurnálu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

16:16 Ožrala zlodějský! Kalousek neuspěl s žalobou na Babiše. A znovu spustil o lžích, kterým prý čelí

Okresní soud pro Prahu-západ dnes rozhodl, že šéf hnutí ANO a současný premiér Andrej Babiš (ANO) se…