Zmocněnkyni Šimunkovou sesadili. Ve Strakovce ale zůstane dál

15.10.2013 19:31

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková byla dnes odvolána z pozice šéfky sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Podle mluvčí vlády Šimůnková nedodržovala pravidla. Šimůnková řekla, že do dneška žádným výtkám ke své práci nečelila, uvedené důvody svého odvolání považuje za zástupné, ve středu by měla jednat s premiérem. Ve funkci zmocněnkyně ale Šimůnková zůstane. Vedením sekce byl pověřen šéf Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

Zmocněnkyni Šimunkovou sesadili. Ve Strakovce ale zůstane dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Monika Šimůnková, zmocněnkyně pro lidská práva
reklama

Šimůnková uvedla, že odvolání si vyslechla od vedoucího Úřadu vlády Radka Augustina. Zmocněnkyně je ale podřízená přímo premiérovi. Zdůvodnění svého odvolání Šimůnková rezolutně odmítla. "Až do dnešního rána mi nebylo nic vytýkáno ze strany premiéra, ani vedoucího Úřadu vlády," řekla. Další informace sdělí až po jednání s předsedou vlády v demisi Jiřím Rusnokem, schůzka by se měla uskutečnit ve středu odpoledne.

Premiér Rusnok dnes novinářům řekl, že o odvolání z postu ředitele sekce může rozhodnout jen vedoucí Úřadu vlády. "Vzhledem k nějakým problémům v chování v týmu mezi ní a jejími podřízenými a obecně i s její pracovní morálkou se rozhodl ji pan vedoucí z funkce ředitelky sekce odvolat," uvedl Rusnok. Na pozici zmocněnkyně Šimůnková podle Rusnoka zůstane, rozhodnutí o její budoucnosti chce premiér nechat až příští vládě.

Mluvčí vlády Jana Jabůrková ČTK bez bližších podrobností sdělila, že Šimůnková byla odvolána kvůli nedodržování pravidel Úřadu vlády. "Jde o vnitřní organizační opatření úřadu, zmocněnkyní je nadále, agenda běží dál," řekla. Šimůnková (1972) byla jmenována do funkce v únoru 2011, předtím působila jako právnička zabývající se ochranou dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …