Známý "katovník" Vladimír Just: Česká média se putinizují. Kde to jsme, když do televize smějí Best, Robejšek a podobní bizarní exoti?

18.10.2015 10:33

Mediální a divadelní kritik Vladimír Just varuje před šířením „putinovských“ pohledů na svět v českých médiích. Klasickým příkladem takové „putinizace“ bylo vystoupení Viktorie Šilové, představitelky opozičního hnutí, která před pár dny v Událostech, komentářích České televize spustila kanonádu ve prospěch Ruska a proti Spojeným státům. Just přitom nejednou zmiňuje i server ParlamentníListy.cz, a to ne právě v lichotivém světle.

Známý "katovník" Vladimír Just: Česká média se putinizují. Kde to jsme, když do televize smějí Best, Robejšek a podobní bizarní exoti?
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Vladimír Just na TV Noe

„Na úvodní otázku, zda momentální klid zbraní mezi Ukrajinou a separatisty může mít trvalejší charakter, vyletí fešná ‚opoziční politička“ jako čert z krabičky. Vypucuje zkoprnělého redaktora, jak si vůbec mohl dovolit použít termín ‚separatisté‘: ‚Jací separatisté? To nejsou žádní separatisté! To jsou Ukrajinci!‘ Vysvětlí nám, že to jsou velcí vlastenci, které fašista Porošenko – to už fešanda na moderátora i na nás přímo křičí – bombarduje a vraždí. Ano, bombarduje vlastní národ, který nechtěl nic jiného – dokud Ukrajinu nesvedli Američané – než žít v míru se svými sousedy, s Ruskem i Evropou. Teď je za to fašistický Kyjev vraždí, zabíjí pokojné lidi, ženy, děti, ničí kvetoucí města – to je, jako byste vy tady z Prahy, říká fešanda doslova, bombardovali Moravu!“ Takto vystoupení popisuje mediální kritik.

Na blogu Aktuálně.cz označuje Just tuto ženu za „Putina v sukních“ a stěžuje si, že „zkoprnělý“ redaktor nezvládl na toto vystoupení adekvátně reagovat, ačkoli je zřejmé, že vyslovené názory odporují faktům. Není schopen dámě připomenout ani to, že Ukrajině byl silou uloupen Krym, jen se dokola ptá, zda je dnes trvající příměří dlouhodobě udržitelné. Autorovi to připomíná jednání zastánců míru za každou cenu s Adolfem Hitlerem.

OutStreamVideoPlayer

ČT selhala. A ParlamentníListy.cz...  

Just má za to, že ČT selhala, když do studia pozvala takovouto extremistku a dala jí v podstatě volný prostor k šíření lží. Nejde přitom o ojedinělý jev. Stále více prostoru v médiích dostávají další hlasití kritici Západu jako Erik Best, Jaroslav Bašta nebo Petr Robejšek.

„Ne náhodou se hned následujícího 8. října na téže ČT24 v Hyde parku objevuje další obskurní postava, jež také hovoří s oblibou o Kyjevu jako o fašistickém doupěti, postava, jež před časem musela své exponované posty opustit kvůli korupčním skandálům: je to exministr a ruský i ukrajinský exvyslanec Jaroslav Bašta (mj. mediální hvězda sofistikované webové kanálie ParlamentníListy.cz, oblíbené to platformy i Erika Besta). A tento bizarní exot nám na nejprestižnější veřejnoprávní zpravodajské stanici zcela vážně tvrdí, že podle jeho zjištění ‚každý stý běženec je terorista‘... Ostatně v Evropě podle něj beztak bude občanská válka, bruselská diktatura to dopracovala až k poměrům podobným protektorátu – když tyto a podobné bláboly vypouští Bašta do stoky ParlamentníchListů.cz, je to zcela v pořádku: svůj k svému,“ pokračuje Just.

Ani Baštou to ale nekončí. Do povědomí veřejnosti se vrací i exprezident Václav Klaus, který upadl v nemilost řady občanů díky své amnestii. Teď se ale znovu objevuje nejen v České televizi, ale také v Lidových novinách, kde nenechává na EU a Západě obecně prakticky nit suchou. Přitom Klaus neprezentoval nic víc, než své „zastaralé, zastydlé názory“. Tak to alespoň vidí Just.

Právě média různého druhu od ParlamentníchListů.cz až po Českou televizi dávají vyniknout podobným nebezpečným názorům, a to je špatně. Není totiž pravdou, že by Němci či Švédové byli o poznání lepšími lidmi přirozeně, od přírody, jen nejsou vystavováni takové „putinovské“ mediální masáži jako Češi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

11:34 Pozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?

TOP 09 a STAN se oficiálně rozhodly spojit síly do voleb do europarlamentu a představily společnou k…