Známý komentátor překvapuje: Samý blázen a megaloman, je dobře, že máme Zemana

24.10.2013 10:37

Bohumil Pečinka ve svých komentářích v Reflexu v posledních týdnech často varoval před chováním prezidenta Zemana. V nejnovějším čísle však překvapivě napsal, že do prezidenta vkládá naděje. Naděje, že po volbách zůstane náš politický systém aspoň trochu normální.

Známý komentátor překvapuje: Samý blázen a megaloman, je dobře, že máme Zemana
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Zeman se svým tajemníkem Jaroslavem Hlinovským

Zemana prý bylo v posledním roce oprávněně možné kritizovat za leccos. Po volbách však k němu prý můžeme vzhlížet jako k poslední naději, která dá naší politice alespoň trochu funkční podobu.

Situace před volbami je zcela mimořádná. Ještě nikdy se u nás ani v blízkém okolí nestalo, aby noví uchazeči o sněmovní křesla měli zhruba dvakrát dražší kampaň než zavedené strany. Výsledkem je, že tyto podnikatelské skupiny nejspíš skutečně získají značnou část moci. „Lidé ze středních vrstev mezi 35 a 55 lety, na nichž systém vždycky stojí, příliš podléhají módním náladám znechucení a destrukce. Mnozí z nich se před těmito volbami rozhodují volit protestní a extremistické strany se záměrem dát systému silnou ránu,“ píše komentátor.

Fotogalerie: - Zeman na Ukrajině

Prezident Zeman s ministrem obrany Pickem u hrobu ...
Miloš Zeman se zdraví s veterány Rudé armády, kteř...
Z výstavy před kyjevskou radnicí, kterou Zeman otv...
Z výstavy před kyjevskou radnicí, kterou Zeman otv...
Prezident Miloš Zeman s válečnými veterány Rudé ar...
Hlava státu přichází na české velvyslanectví v Kyj...

A podle Pečinky je neodvratné, že tím přivedou do politiky jen nestabilitu a chaos. A pokud takové strany získají kolem třiceti procent hlasů, jak to zatím vypadá, stane se prý náš systém polofunkčním. A právě ve zmateném systému, kdy nikdo neví, kdo vyhrál a kdo prohrál, prý oceníme silnou hlavu státu.  

„Pak budou mnozí rádi, že na Hradě sedí Miloš Zeman, jenž má z titulu expremiéra zkušenost s fungováním státních a politických struktur a nenechá demokratický systém narušit partou bláznů, megalomanů a podnikatelských predátorů,“ věří.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

13:42 Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to …