Znechucený ODSák Šťastný. Rušení anonymních akcií označil za kravinu

9. 5. 2013 13:40

Z poslanců ODS se proti rušení anonymních akcií nakonec otevřeně postavil jen Boris Šťastný. Ve vyjádření pro server Lidovky.cz tento krok označil za kravinu a odešel ze sálu. Poslanec Pavel Suchánek na hlasování také nedorazil a exministr Pavel Drobil nakonec odhlasoval utrum anonymních akcií spolu s kolegy. Ruku pro zrušení zvedlo 158 zákonodárců.

Znechucený ODSák Šťastný. Rušení anonymních akcií označil za kravinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Boris Šťastný

"O kravinách odmítám hlasovat. Ze Senátu se vrátil paskvil. Hlasovat o paskvilu nemá cenu, takže jsem to ponechal osudu," prohlásil Šťastný, jenž se proti rušení anonymních akcií stavěl delší dobu s odůvodněním, že mu jde o ochranu osobního vlastnictví, které ODS hájila vždy.

Nechtěl jsem se rozčilovat, poznamenal Šťastný

A proč tedy místo odchodu ze sálu nehlasoval jasně proti? Podle Šťastného už v boji proti anonymním akciím udělal vše, co mohl, a toto gesto by nemělo smysl. Z poslanecké lavice odešel proto, aby se nemusel rozčilovat. Suchánek naproti tomu prozradil, že nebyl na hlasování především proto, že měl důležitou návštěvu. Kdyby byl ve sněmovně, hlasoval by prý pro zrušení anonymních akcií.

Exministr životního prostředí Pavel Drobil k hlasování uvedl, že respektoval dohodu uzavřenou na klubu občanských demokratů a zvedl ruku pro návrh.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…