Zneužívání a znásilňování. Takto to prý vypadá v uprchlických domovech v Německu

30.09.2015 6:59

V některých ubytovnách pro uprchlíky v Německu vládnou zločinecké struktury. Tvrdí to šéf německých policejních odborů (DPolG) Rainer Wendt v rozhovoru pro dnešní vydání listu Passauer Neue Presse. Násilnosti jako ty, které se udály o víkendu v centru pro migranty ve středoněmeckém Kasselu, nejsou podle něho ničím novým.

Zneužívání a znásilňování. Takto to prý vypadá v uprchlických domovech v Německu
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

„Takový vývoj zažíváme už týdny, měsíce,“ řekl Wendt. Dodal, že se mezi migranty vytvářejí skupiny podle etnického původu, náboženství nebo klanů a ty na sebe útočí noži a podomácku vyrobenými zbraněmi. Takto se podle něj v některých zařízeních rozhořely nábožensky nebo politicky motivované boje o nadvládu.

Dochází ke zneužívání a ke znásilňování

Aby se situace zklidnila, je podle Wendta nutné poskytnout mimořádnou ochranu křesťanským migrantům, ve většině případů jsou pachateli násilností muslimové. „Bojují mezi sebou sunnité a šíité, ... snaží se prosazovat svá pravidla,“ uvedl Wendt. Mimořádně zranitelné jsou ženy a děti bez rodičů. „V těchto případech se lze o rozsahu násilí jen dohadovat, protože ženy a děti ze strachu často nic neoznamují. Jde o případy zneužívání a znásilňování,“ řekl Wendt. Požaduje, aby Německo rychle vyhošťovalo uprchlíky, kteří se dopustí násilných trestných činů.

V neděli se do potyček v uprchlickém centru v kasselské části Caldenu zapojily stovky lidí různých národností. Zranění utrpělo 14 lidí, z toho tři policisté.

Podle deníku Die Welt se ozývají hlasy, aby byli uprchlíci různého vyznání ubytováni odděleně. Nicméně někteří odborníci poukazují na to, že při současném přílivu migrantů by něco takového bylo jen obtížně proveditelné.

V září přišlo jen do Bavorska 169 400 uprchlíků, informoval dnes premiér této spolkové země Horst Seehofer. Za srpen zaregistrovaly úřady v celém Německu 104 460 nových žadatelů o azyl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Je Halík pořád kněz?" Jiří Strach se vrátil k pohřbu Karla Gotta

15:04 ,,Je Halík pořád kněz?" Jiří Strach se vrátil k pohřbu Karla Gotta

Režisér Jiří Strach, známý pohádkami Lotrando a Zubejda a Anděl Páně, promluvil pro Konzervativní no…