Zoufalý pravicový komentátor: ODS se řítí do pekla

03.02.2013 10:28

Politický konsultant a publicista Tomáš Haas má za to, že občanští demokraté se se svými současnými problémy nevypořádávají právě tou nejlepší cestou, mírně řečeno. V posledních letech ODS prohrála všechny volby, které mohla. Její jedinou odpovědí na tento tristní stav je jen opakující se volání po návratu ke kořenům na jedné straně a stále viditelnější odklon vedení od členské základny na straně druhé.

Zoufalý pravicový komentátor: ODS se řítí do pekla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongres ODS v Brně
reklama

"Zatím jediné "nové téma", které ODS po každých prohraných volbách nabízí, je „návrat ke kořenům“ a poukazování na to, že vše zavinil Topolánek, který už je třetím rokem mimo politiku (brzy budou tato prohlášení doprovázena stručným životopisem Mirka Topolánka, aby si zapomnětliví diváci a čtenáři připomněli, o koho vlastně jde," poznamenává Haas v komentáři uveřejněném na blogu Aktuálně.cz.

ODS zachrání Bém, píše ironicky komentátor

Aby toho nebylo málo, tak ODS podle komentátora začala zeštíhlovat svou manažerskou síť, čímž chce docílit úspor. Reálný dopadl na občanské demokraty ovšem bude neblahý. Vedení strany se tím ještě víc odtrhne od členské základny. Stejně špatné je i to, jakým způsobem např. prohlašuje, že ODS sice má problémy, ale své špinavé prádlo se pere doma a ne před zraky veřejnosti. Za chvíli to snad dopadne tak, že řadoví členové budou ve svých regionech psát své postřehy do knihy přání a stížností, která však bude opatřena razítkem tajné.

"Pokud nějaké změny přijdou, mají přijít pěkně shora, formou příchodu "nových tváří", starých osvědčených reformátorů, jako je Martin Kuba, Pavel Dlouhý, Pavel Bém, Petr Bendl a Boris Šťastný. A nesmím zapomenout usměvavého pana Nwelatiho, který vše, co potřebujeme vědět o podstatě problémů ODS, tak jasně a přehledně vysvětlil televizním divákům v Hyde Parku. Ti se už ostatně nabízejí, že ODS z toho pekla vyvedou," poznamenává autor ironicky na závěr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…