Zpěvačka Lounová chce jít pomáhat na covidové oddělení. Nemoc sama nevědomě prodělala

22.10.2020 17:55

Zpěvačka Olga Lounová nabídla své služby kladenské nemocnici. „Jsem certifikovaný zdravotník, tak když teď budu mít víc volného času, budu pomáhat na place,“ prohlásila Lounová, které kvůli omezení kulturních akcí odpadla spousta projektů. „Vzhledem k tomu, že už jsem covid prodělala, tak jsem se přihlásila s pomocí v případě potřeby i na covidové oddělení,“ dodala Lounová.

Zpěvačka Lounová chce jít pomáhat na covidové oddělení. Nemoc sama nevědomě prodělala
Foto: ČTK/Ryšánek Marcel
Popisek: Olga Lounová
reklama

Lounová v rozhovoru pro rádio Impuls prozradila, že se přihlásila jako dobrovolnice do kladenské nemocnice. „Jsem certifikovaný pracovník, tak když teď budu mít trochu víc volného času, tak budu pomáhat takhle přímo na place. Na certifikovaného pracovníka je speciální šedesátihodinový kurz, po kterém jste vlastně vyškolený zdravotník, který aspoň ví, co má dělat v určitých situacích,“ řekla s tím, že s nemocnicí je v kontaktu a domlouvají se na detailech nástupu.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

68%
32%
hlasovalo: 24112 lidí
Zpěvačka navíc nabídla své služby přímo na covidové oddělení. „Vzhledem k tomu, že už jsem covid prodělala, tak jsem se přihlásila s pomocí v případě potřeby i na covidové oddělení,“ řekla Lounová, která měla, dle svých slov, průběh nemoci velmi mírný. „Ani si neuvědomuju, že jsem to měla. Musela jsem jít na test kvůli natáčení, a další den mi řekli, že jsem pozitivní.“

„Pokud to byl covid, tak mi asi 4 dny před testováním bylo velmi špatně od žaludku. Měla jsem v nose velmi intenzivní vůni podobající se spálené levanduli, k tomu se ještě přidala mírná bolest hlavy,“ prozradila s tím, že u ní ani nenastala ztráta čichu nebo chuti.

„To celé trvalo půlden. Naštěstí jsem byla na chatě, takže jsem se nepohybovala mezi lidmi a nebyla jsem takový ten nenápadný nevědomý přenašeč,“ řekla. A že to možná covid ani nebyl a mohlo se jednat o chybovost v testování, které vždy má nějakou odchylku. „Šla jsem proto teď ještě na krevní test na přítomnost protilátek, a to se dozvím v těchto dnech,“ dodala Lounová, která ve volném čase doma skládá a tvoří online obsah pro své fanoušky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …