Zrušení restrikcí? Vojtěch jasně řekl, za jakých podmínek nastane

31.07.2021 13:17

Česká republika by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohla od podzimu dát stejnou cestou jako Velká Británie. Ta zrušila všechny restrikce a ke covidu přistupuje jako k běžné chřipce. Jsou tu prý ale podmínky! To budete koukat.

Zrušení restrikcí? Vojtěch jasně řekl, za jakých podmínek nastane
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

Britové se omezení zbavili vcelku nedávno. Roušky jsou u nich už pouze dobrovolné, není omezena kapacita hromadných akcí a hospody a diskotéky jsou otevřené bez problémů do ranních hodin. Počet nakažených navíc v zemi údajně klesá.

České Ministerstvo zdravotnictví situaci v Británii podle ministra Vojtěcha bedlivě sleduje. „Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet po létě. Víme, že virus se chová jinak v létě a jinak na podzimAle pokud se situace v Británii bude vyvíjet nadále takto příznivě, a když uvidíme, že tu situaci vysokou proočkovaností zvládla, mohl by to být příklad i pro nás,“ nechal se slyšet politik.

Vojtěch dále uvedl, že Česko prý není tak restriktivní země, jak se může zdát. Další rozvolnění přijde prý už prvního srpna. „Je ale pravda, že pokud se nám podaří dosáhnout proočkovanosti jako ve Velké Británii, mohli bychom jít ještě dál,“ doplnil ministr.

No a na co se můžeme těšit v srpnu? Končí třeba zákaz tancování v nočních klubech a podnicích. Vláda údajně rovněž zpřístupní kulturní a sportovní akce až pro 7000 osob venku a pro 3000 uvnitř. Respirátory v budovách a v hromadné dopravě s námi i nadále zůstávají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…