Zrušit Senát! Po smrti Kubery padají silné věci

20.01.2020 15:05

Ve svých dvaasedmdesáti letech opustil tento svět předseda Senátu Jaroslav Kubera. Vzpomínali na něj nejen předseda ODS Petr Fiala, bývalý předseda Senátu Milan Štěch nebo premiér Andrej Babiš (ANO), ale též lidé na sociálních sítích. Ozval se právník Tomáš Tyl, který si po Kuberově skonu tropil žerty z ostatních pravicových stran i z Pirátů. Exprezident Václav Klaus napsal pár vážných slov. Zdůraznil, že Kubera nepodléhal politickým módám.

Zrušit Senát! Po smrti Kubery padají silné věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera
reklama

Básník Pavel J. Hejátko shrnul své pocity z Kuberova odchodu do jednoho zvolání. „Rozpusťte Senát! Bez Kubery už nemá smysl!!!“

Skon Jaroslava Kubery

Exprezident Václav Klaus zdůraznil, že si bez Kubery neumí českou politiku ani představit.

„Jaroslav Kubera byl stálicí naší politické scény. Už si ji bez něho ani nedovedu představit. Byl netuctovým politikem, byl svůj, říkal nahlas názory své, a ne názory někoho jiného, a proto ho lidi – jak v Teplicích, kde pětkrát primátoroval, tak v celé České republice – měli rádi. Nepodléhal žádným politickým módám, a proto byl vždy autentický. Na nic si nehrál. Bude nám v české politice chybět,“ napsal exprezident Klaus.

Někdejší senátor za ODS Tomáš Grulich konstatoval, že skon Kubery je pro něj šílenou zprávou.

Anketa

Sirotky z Řecka nepřijmeme, protože jsou to prý Afghánci ve věku 16 až 18 let. Schvalujete rozhodnutí o NEPŘIJETÍ?

98%
hlasovalo: 20231 lidí

„Šílená zpráva. Zemřel kamarád, výrazný politik Jaroslav Kubera. V sobotu jsme spolu pokuřovali před budovou na kongresu ODS a domlouvali společné kroky ve vztahu České republiky a českých minorit žijících v zahraničí a teď jde vše do háje. Budu na něj vzpomínat nejen jako na významného a vnímavého konzervativního politika, ale i na kamaráda, se kterým nás spojoval smysl pro humor. Jarda Kubera mně vždy zůstane v mysli, tak jak je ztvárněn na fotce z naši společné cesty do Texasu na setkání českých škol v USA. Je jak vytržený druhý zub. Může ho nahradit jen protéza.
Upřímnou soustrast jeho ženě Věře, jeho dcerám a vnoučatům,“ napsal.

Skon Jaroslava Kubery

Analytička Irena Ryšánková doplnila, že bez Kubery bude Senát plný prázdných řečí o vznešenosti. „A teď už tam zůstalo jen prázdné vznešeno...,“ napsala.

Skon Jaroslava Kubery

Právník Tomáš Tyl si v souvislosti s Kuberovým skonem tropil žerty z českých pravicových stran i z Pirátů, které označil za Pyjáty. „No, a teď už se ODS může konečně spojit s TOP 0,19, KDU a Pyjáty, protože odešel poslední pravičák, co jim v tom překážel. Děkuji za Vaši práci, pane Kubero,“ poznamenal právník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…