Zrušit, vypnout. USA prý zasáhly proti kremelské televizi

14.06.2016 8:24

Spojené státy se zasloužily o ukončení vysílání ruského televizního kanálu Russia Today (RT) v Argentině. Podle předsedy komise pro mezinárodní otázky v ruské Radě federace Konstantina Kosačeva byly Spojené státy již delší dobu „znepokojeny popularitou RT na Západě“, a proto zatlačily na novou argentinskou vládu.

Zrušit, vypnout. USA prý zasáhly proti kremelské televizi
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Rudém náměstí v Moskvě
reklama

Ruský senátor Kosačev prohlásil, že „na konci roku 2015 se v Argentině změnila vláda“, v jejímž vedení stanul člověk, jehož politická platforma „byla v mnohém vystavěna na proamerickém zaměření“, informuje ruský Tass.

Podle Kosačeva byly „Spojené státy již nějakou dobu znepokojeny rostoucí popularitou televizního kanálu Russia Today v západních zemích – v samotných Spojených státech a mnohých dalších státech, jako například v Argentině. Z toho důvodu prý „skrze své partnery neustále bojují o to, aby byla společnost RT vytlačena z co možná nejvíce mediálních trhů“.

„Z tohoto důvodu není možné nedávné rozhodnutí argentinské vlády pochopit, jestliže si jej nedáme do souvislosti s touto dlouhodobou strategií Spojených států,“ uvedl.

Předseda mezinárodní komise Rady federace též vyjádřil lítost nad tím, že „argentinská vláda postupuje proti zájmům svého vlastního obyvatelstva, které stojí o alternativní zdroje informací ve své zemi“.

Kosačev rovněž zmínil, že už celá desetiletí si Západ počíná v rámci informační války velice nespravedlivě. „Tvrdě potlačuje veškerou konkurenci a vytváří si vlastní monopol,“ uvedl. Aby toho nebylo málo, Západ prý ještě své konkurenty obviňuje „z mnohých prohřešků při vedení informační války a masové dezinformace“.

„Vidíme to neustále na tom, jak tato praktika funguje ve vztahu k našemu kanálu Russia Today, vidíme, jak postupují i proti jiným médiím, které se drží vlastní, nezávislé informační politiky,“ zdůraznil Kosačev.

Ruský politik také vyjádřil naději, že argentinská vláda v blízké době podnikne takové kroky, které by uklidnily všechny ty, kteří podezřívají její nedávné rozhodnutí z politické zaujatosti.

Před několika dny argentinský deník La Nacion informoval o tom, že se argentinská vláda rozhodla ukončit bezplatné vysílání ruského kanálu RT ve španělštině na území Argentiny. Důvodem k tomu má údajně být snaha udělit více vysílacího prostoru regionálním médiím. Rozhodnutí by mělo vstoupit v platnost za 60 dní. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…