Zvrat? Donaldu Trumpovi přišla podpora z míst, odkud to nečekal

08.08.2016 14:07

Syn neúspěšného republikánského kandidáta na prezidenta Jeba Bushe, George P. Bush řekl, že je na čase odložit staré spory stranou a podpořit Donalda Trumpa. Už jen z toho důvodu, že je nutné udělat všechno pro to, aby nevyhrála Hillary Clintonová. Informuje Texas Tribune.

Zvrat? Donaldu Trumpovi přišla podpora z míst, odkud to nečekal
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama
George P. Bush je jedním z republikánských politiků, kteří doposud nevyjádřili podporu Donaldu Trumpovi jakožto stranickému kandidátovi na prezidenta. Teď však zřejmě změnil názor, jelikož volal po pravém opaku.
 
„Pro ‚Tým Bush‘ je to hořká pilulka, ale víte co? Pojďte s námi a pomožte tomu chlápkovi, který vyhrál, ať se nám podaří zastavit Hillary Clintonovou,“ prohlásil syn poraženého Jeba Bushe na sobotním setkání se členy kabinetu. Vystoupil s ním i Trumpův poradce Matt Mowers.
 
Až do tohoto setkání byl však George P. Bush jedním z nejvýše postavených texaských zastupitelů, kteří odmítli Trumpa podpořit. Bushův mluvčí se k tomuto názorovému obratu nijak nevyjádřil. 
 
 
Jeho otec Jeb, ani strýc George W. a dědeček George H. W., kteří oba byli prezidenty USA, však svou podporu Trumpovi zatím stále neudělili.
 
George P. Bush je ve funkci texaského předsedy republikánů, zodpovědného za jejich kampaň před listopadovými volbami. Mnozí jej kritizovali za to, že se odhodlal funkci přijmout, aniž by vyjádřil podporu prezidentskému kandidátovi, kterému má pomáhat s kampaní.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …