Zvýšený počet covid pozitivních pacientů v Brně. Ze 73 lůžek je 67 obsazených

06.10.2020 9:43

FN Brno zaznamenala v posledních dnech zvýšený počet covid pozitivních pacientů, situaci ale stále dobře zvládá. Největší nárůst byl na klinice infekčních chorob během uplynulého víkendu, do péče bylo přijato 26 pacientů. K 6. říjnu je na této klinice hospitalizováno 67 pozitivních pacientů. Kapacita kliniky je 73 standardních lůžek, dalších šest je na jednotce intenzivní péče, tři z nich s možností umělé plicní ventilace.

Zvýšený počet covid pozitivních pacientů v Brně. Ze 73 lůžek je 67 obsazených
Foto: FN Brno
Popisek: Měření teploty termokamerou ve Fakultní nemocnici Brno

Anketa

Kdo bude po volbách 2021 předsedou z nich vzešlé vlády?

hlasovalo: 19142 lidí
V rezervě je dalších 22 lůžek na rehabilitačním oddělení, využít však musí nemocnice pomoci personálu z jiných oddělení. Došlo již ke sloučení dvou oddělení, a to ORL a kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Část nelékařského zdravotnického personálu začíná pracovat na Oddělení rehabilitace C, které měla nemocnice pro pacienty s covid-19 v rezervě.

Dlouhodobě je koronavirem nejvíce zatížena klinika infekčních chorob, která poskytuje nepřetržitou péči o desítky pozitivních pacientů. „Díky úsilí celé kliniky nebylo dosud nutné zásadně redukovat běžnou zdravotní péči poskytovanou ostatními pracovišti,“ sdělila PL tisková mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Pokud by počet pacientů narůstal, pak by FN Brno dokázala vytvořit další lůžka na klinice nemocí plicních a tuberkulózy. Nejen kvůli personálnímu posílení, ale hlavně pro potřebu většího počtu lůžek s akutní péčí by se musely začít omezovat některé operační úkony.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…