Petici podepsalo na 15 tisíc lidí, hlásí k zítřejšímu protestu lékařů prezident ČLK

28.02.2013 17:44 | Zprávy
autor: mp

Ani organizátoři zítřejších lékařských protestů z řad České lékařské komory netuší, kolik lidí se do protestů nakonec zapojí. Podle informací serveru iDnes.cz bude účast poměrně slabá. Prezident ČLK Milan Kubek však zdůrazňuje, že nejde o to ochromit zdravotnictví. Jde především o to upozornit na přetrvávající problémy.

Petici podepsalo na 15 tisíc lidí, hlásí k zítřejšímu protestu lékařů prezident ČLK
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

"Cílem není v žádném případě poškodit pacienty, ale vzbudit zájem ve veřejnosti o problémech ve zdravotnictví," řekl iDNES.cz prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel dodává, že lékaře do akce nijak nenutili, takže je sám zvědav, kolik lidí se nakonec přidá. Je totiž třeba vzít v potaz i fakt, že řada lékařů není pány svých ordinací a musí se o případném uzavření prostor domluvit se zaměstnavatelem. Tím se obvodní lékaři liší od specialistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…