Alena Hájková: Stagnuje nejen tunel Blanka, ale především celá Praha

26.11.2013 14:20

Spory ohledně tunelu Blanka se vyostřily. Současný primátor Hudeček se snaží ve vlastním zájmu shodit problém, který vytvořil, na bývalé vedení radnice. A nejedná se pouze o tunem Blanka, který měl být již v provozu a měl sloužit veřejnosti. Bohužel se zastavil také život v Praze.

Alena Hájková: Stagnuje nejen tunel Blanka, ale především celá Praha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Fatální chybu udělal zřejmě po svém nástupu na pražský magistrát do funkce primátora v roce 2010 Bohuslav Svoboda. Se sebestředností sobě vlastní, přišel s velkými gesty o změně Prahy a hlavně cílem odstranit Béma a vyhodit na magistrátu lidi, které k chodu města vázali nejen znalosti, ale také důležité informace. Jeho noví zaměstnanci ale neměli s problematikou žádné zkušenosti, takže Praha začala stagnovat a problémy eskalovat.

Svoboda na magistrátu nepracoval asi tak, jak by měl a především se staral o to, jak zničit svého předchůdce Béma. Proto ho nepřizval k účasti na jednání a nekonzultoval s ním následný chod magistrátu. Alespoň do doby, než by se ve složité problematice sám pořádně zorientoval. A tak začala postupně upadat celá infrastruktura Prahy.

Po výměně stráží, tedy z bláta do louže, Prahu převzal Tomáš Hudeček z Olomouce. Tento hoch o manažerství, financích a vedení čehokoliv asi neví vůbec, proto Praha dostala další ránu. Totálně zkolabovala. Dnes už nemá peníze na nic.O Hudečkově  nekompetentnosti  a hlouposti, ze které ho nařknul Bém, svědčí i fakt, žepřišel s tezí o neplatnosti smlouvy až ve chvíli, kdy všechny peníze pro Prahu prošustroval. Nezajímal se o to, zda jsou faktury řádně placeny a jak pokračuje výstavba tunelu. Aby alespoň částečně zakryl svou neschopnost, začal tvrdit, že Praze vlastně tunel Blanka nepatří. Jak je tedy možné, že do loňského roku peníze na dostavbu Blanky byly? Pokud by  smlouvy byly opravdu neplatné, logicky i právně by se musela výstavba komplexu tunelů pozastavit již v roce 2011 za vlády Svobody.

7 lží primátora Hudečka. Které to podle Béma jsou?

Metrostav chce přerušit 7. 12. 2013 dostavbu tunelu, protože firma nemá nyní také co stavět. Město totiž neschválilo změny v projektové dokumentaci, kterých byly stovky. Praha také dluží přes 2,1 miliardy korun stavební firmě, a to za již dokončené práce do září.

Ani jeden z těchto dvou primátorů o řízení města nic podle výsledků neví. Prahu zadlužili a tak došlo k nezodpovědnému skokovému navýšení vícenákladů za tunel Blanka. Svoboda, který je zřejmě za tento finanční a manažerský pád zodpovědný především, místo, aby přiznal svou chybu, se spojil raději s Hudečkem a snaží se vinu shodit na ex-primátora Pavla Béma. Ten ale v roce 2010 Prahu předal svému nástupci nezadluženou, ale s velkými plány a projekty, které Hudeček ani Svoboda nebyli schopni pochopit a uřídit. Prahu tak na dlouhou dobu zparalyzovali.

Hudeček, aby se zachránil před velkými problémy, které ho zřejmě čekají, osočil Béma, který se k výstavbě tunelu, ale i dění v Praze obsáhleji po Hudečkově vystoupení v pátečním Hyde Parku vyjádřil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Alena Hájková

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…