Alena Vitásková: Čapí hnízdo a „polo-rovný“ přístup státních zástupců

19.07.2018 20:43

Nad rovným přístupem některých státních zástupců je nutné se celospolečensky zamyslet! Náprava systému je nutná! Zametání kauz tzv. pod koberec a naopak „vyrábění kauz“, je zrada na vlastním národu, možná výstižněji „vlastizrada“.

Alena Vitásková: Čapí hnízdo a „polo-rovný“ přístup státních zástupců
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Alena Vitásková, exšéfka Energetického regulačního úřadu
reklama

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nese plnou zodpovědnost nad neutěšeným stavem státního zastupitelství pod jeho vedením. Zjevné trestní činy nejsou řešeny a nedivím se výrokům některých soudců „není žalobce, není soudce“.

Jak dlouho budou občané čekat na nápravu, kdy se skutečně oddělí zrno od plev a „vlastizrádci“ z řad státních zástupců budou povoláni k zodpovědnosti a zbavení taláru?

Všichni si musí být před zákonem rovni! Tak je koncipováno právo, tak má být postup nejen policie, ale především nejdůležitější složky v procesu, a tou je žalobce, nebo chcete-li státní zástupce.

Důležitá složka „pána procesu“ (státního zastupitelství) selhává v některých případech tak zoufale, že lze nazvat činnost některých státních zástupců jako úmysl vyrábět trestní případ a zbavovat se tak nepohodlných osob, dokonce na možnou zakázku.

Proč Čapí hnízdo? Nebudu dělat rozbor možného dotačního podvodu. Budu se zabývat nerovným přístupem při získávání finančních prostředků z vynaložených dotací zpět. Dotační podvod je trestní čin, stejně jako v oblasti solárních elektráren.

Pokud došlo v oblasti solárních elektráren k podvodu, neměla být vydána licence. Pokud byla tomuto energetickému zdroji soudní cestou odebrána možnost v oboru podnikat, byla odebrána licence. A světe div se, finanční prostředky, které byly z veřejných financí na dotace výkupní ceny vynaloženy, nikdo nechce zpět. Ano miliony korun neoprávněně vyplacených se neinkasovaly zpět.

Prokazatelně chybně vyplacené podpory, na které v dřívější době podával ERÚ (pod vedením předsedkyně Vitáskové) trestní oznámení, se prostě neřešily. Asi to nestálo za to těch pár stovek milionů korun? Anebo byl zájem jiný?

O to více mě udivilo, že kauza Čapí hnízdo – vráceno celých 50 milionu korun dotací, a přitom příběh není u konce.

Opravdu mají žalobci různý metr na vrácení neoprávněně čerpaných dotací, anebo záleží na tom, kdo je majitelem těchto subjektů? Je trestním činem si neoprávněně získané finanční prostředky ponechat? Já se domnívám, že to trestní čin je!

Pročpak státní zástupci nekonají?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Autentický Roman Prymula

20:44 Ivo Fencl: Autentický Roman Prymula

Roztrháte mě na kousky, přisoudím-li teď Romanu Prymulovi autenticitu, a to autenticitu takřka perma…