Alena Vitásková: Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod

27.05.2021 18:20

Informace o činnosti Institutu Aleny Vitáskové

Alena Vitásková: Ochrana a podpora základních lidských práv a svobod
Foto: archiv
Popisek: Alena Vitásková

IAV dlouhodobě požadoval rezignaci NSZ Pavla Zemana a vedení NSZ. Již v listopadu 2019 Manifest IAV zdůvodnil legitimitu požadavku, pod který se podepsali signatáři Manifestu IAV – občanů poškozených státem. Viz www.manifestiav.cz. Naposledy jsme písemně žádali rezignaci NSZ Pavla Zemana viz dopis ze dne 24. 1. 2021 zveřejněný ZDE.

IAV byl požádán o stanovisko k rezignaci NSZ Pavla Zemana. Celý rozhovor naleznete na www.institut-av.eu /aktuality/ pod názvem „Rezignace NSZ Pavla Zemana“.

IAV podal podnět NSZ (stejnopis Veřejnému ochránci práv panu Křečkovi, Ministryni spravedlnosti paní Benešové, Ministru vnitra panu Hamáčkovi) s informací a důkazy, které nám byly zaslány, že údajně osoba (úředně prohlášena za mrtvou, zavražděný) žije v USA. V takovém případě by se jednalo o porušení Listiny práv a svobod a je uvězněn nevinný člověk. Kauza „USA“ bude nadále IAV sledována a veřejnost informována.

IAV nabídl ministru vnitra Janu Hamáčkovi společenskou záruku v případě, že bude stíhán za kauzy souvisejícími s Vrběticemi. V případě jeho zájmu a vyhodnocení spisu rozhodneme, zda záruku můžeme poskytnout. Celé znění dopisu, který byl panu ministrovi Hamáčkovi zaslán dne 14. 5. 2021 naleznete ZDE. O dalším postupu budeme veřejnost informovat.

IAV zasílá již druhým rokem ZDARMA „dětský kalendář AIKI“ dětským oddělením nemocnic, rehabilitačním centrům. Je určen všem malým pacientům pro radost. Kalendář je zasílán tam, kde si o něj vedení požádá. Díky naším donátorům jsme v letošním roce mohli obdarovat větší množství dětí, které nemají to štěstí, a v tak útlém věku musí zápasit s nemocí. Více info na www.institut-av.eu.

Ing. Alena Vitásková v.r. – předsedkyně spolku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Lže Mitrofanov? A proč?

18:41 Jiří Paroubek: Lže Mitrofanov? A proč?

Alexandr Mitrofanov, komentátor Novinek.cz, byl mnohokrát v minulosti ověnčen (možná více než jednou…