Arnošt Marks: Kafemlejnek se vyčerpal. Vycházíme ze zavedených mezinárodních standardů

09.02.2017 18:26 | Zprávy
autor: PV

Nový systém hodnocení výzkumných organizací se zaměří také na jejich dlouhodobé strategie.

Arnošt Marks: Kafemlejnek se vyčerpal. Vycházíme ze zavedených mezinárodních standardů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Náměstek vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Arnošt Marks v následujícím rozhovoru uvádí, že už zkrátka není možné vydávat finanční prostředky – dnes v řádu deseti miliard korun ročně – pouze na základě hodnocení jednotlivých výsledků výzkumu v roční periodicitě.

Důležité je podle Markse také to, jak výzkumné organizace „rozvíjejí lidské zdroje, jestli zaměstnávají mladé lidi, zda zavedly rozumný systém řízení, jak vypadá tamní pracovní prostředí v mezinárodním srovnání, jak komunikují na mezinárodní úrovni nebo jaké mají vazby s průmyslem“.

Proč bylo nutné změnit celý systém hodnocení výzkumu, jeho metodiku?

Protože ten minulý systém – nazývaný kafemlejnek – vyčerpal své pozitivní dopady. Nic už na tom nezměnila ani reforma kafemlejnku v posledních letech.

Kafemlejnek tedy původně měl pozitivní dopady?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.