Bohdan Babinec: Chudák premiér...

06.03.2023 17:58 | Komentář

Drobná připomínka k nedělní TV diskusi na ČT24

Bohdan Babinec: Chudák premiér...
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Včera jsem si pustil debatu pana premiéra s Václavem Moravcem a „lituji jej“, do jak svízelné situace se dostal kvůli valorizaci důchodů. 

Očekával jsem, že přizná skutečné příčiny, které vznikly již v 90. letech, kdy byla u moci jeho ODS a jejich slavný zakladatel, tehdy jako ministr financí nestydatě použil přebytek na důchodovém účtu cca 270 mld Kč, který do té doby, byl striktně oddělen od státního rozpočtu. 

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26130 lidí

Tyto peníze nikdy nebyly důchodcům vráceny. V té době další „velký ekonom“ Miroslav Kalousek, nás přesvědčoval, že deficit státního rozpočtu se nemusí vracet. Pamatujete si ještě na tyto časy? Vždyť kdyby toto nenastalo, hravě by se mohla provádět valorizace důchodového systému kdykoliv bez jakýchkoliv problémů. Ale nyní nás tito „géniové ekonomiky“ z obrazovky opět poučují, jak se má v tomto případě správně postupovat. Pravda, Velký mistr Kalousek nám dnes tvrdí, že to, co bylo před 15.–20. lety nás dnes nemusí zajímat a ani se tím nemáme zabývat. Pochopitelně, retroaktivita zákonů na polické představitele neplatí. Docela by mě zajímalo, jak by se tvářili, kdyby byli za své ekonomické experimenty pohnáni k zodpovědnosti.

Chudák premiér, dnes nemůže jmenovat opravdové příčiny, a tak je viníkem opět inflace, válka na Ukrajině, přebytek důchodců a podobně. 

Potěšilo mě, že alespoň ve druhé polovině debaty prof. Dvořáková přiznala, že by tuto novelizaci zákona ohledně valorizace důchodu schválenou parlamentem, neuznala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

15:46 Jiří Paroubek: Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem …