Bohdan Babinec: "Geniální" a bleskurychlé rozhodnutí vlády?!

11.04.2021 14:38

6. dubna 2021 na ČT 24 v pořadu "Události, komentáře" nám bylo s pompou sděleno, že vědci z akademie věd budou provádět stěry a odebírat vzorky vzduchu v tramvajích, metru, autobusech apod. Výsledky vyšetření nám sdělí za měsíc.

Bohdan Babinec: "Geniální" a bleskurychlé rozhodnutí vlády?!
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec
reklama

Je zarážející proč tuto práci dělají vědci z akademie věd, a ne hygiena, které to přísluší.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11601 lidí

Za druhé - proč tato vyšetření nebyla provedena již na začátku coronavirové pandemie. Kdyby tato opatření byla provedena včas, rozšiřování coronavirové epidemie by bylo zastaveno v horizontu dvou až tří měsíců s tím, že tato vyšetření by se prováděla na pracovištích v podnicích, hotelích, školách , zkrátka všude, kde se sejde větší počet lidí. Jak jsme již několikrát psali, musí se dodržovat 3 zásady k zastavení vzdušnokapénkové infekce. Tyto poznatky by vám sdělil i student čtvrtého ročníku medicíny, který absolvoval studium infekčních onemocnění.  Zaráží nás, že profesoři epidemiologie a virologie se rázně nepostaví proti veškerým těmto chaotickým opatřením vlády a poslouchají premiéra. ČSSD i přesto, že má jen 5 ministrů ve vládě by se měla rázně postavit za dodržování těchto zásad k zastavení coronaviru. Musíme se pozastavit nad tím, jak média masírují mozek lidem tím, že  ČSSD má pod 4 procenta preferenčních hlasů. Otázkou zůstává, zda hnutí ANO se cíleně nesnaží oslabit preference ČSSD právě proto, že to byla naše strana, která prosadila všechny zásadní věci v sociální oblasti -  valorizace důchodů, růst minimální mzdy, mateřské příspěvky a další. Nepochopí-li národ, co přináší ČSSD svou účastí ve vládě, je třeba lidem zdůrazňovat rozdíly mezi vládnutím levicové ČSSD a pravicové ODS, TOP 09 a dalších. Doufáme, že po posledním lockdownu se již budou konečně dodržovat tři zásady k zastavení rozšiřování aerosolní infekce, tj.:

1) ochraňuj sebe (R+R+R),

2) desinfikuj okolní prostor a předměty v něm,

3) každý kdo přijíždí do naší republiky - karanténa s negativním výstupním testem.

Při striktním dodržování těchto opatření by se nemusely uzavírat restaurace, školy, hotely, malé podniky, divadla, sportovní hřiště atd. Věřme, že při splnění těchto podmínek konečně nastoupí normální život v naší republice. Otázkou zůstává, na kolik si je vláda vědoma, že svými chaotickými nařízeními poškozuje zdraví občanů. A jak dlouho bude trvat, než vláda pochopí, že testování a očkování je jen doplněk boje proti pandemii.

MUDr. Bohdan Babinec, CSc.
Miroslav Josef Bezecný

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem

18:08 Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem

Petice za výstavbu multifunkční sportovní haly v Praze 6 – Pod novým lesem sepsaná podle ustanovení …