V sobotu jsme za účasti slovenského prezidenta Kisky vzpomenuli na sté výročí tragické smrti Milana Rastislava Štefánika, jednoho z "triumvirátu" těch, kteří se svým diplomatickým umem zasloužili o vznik Československa - nutno dodat, že v situaci, kdy již nebylo jiného řešení, které by našim národům umožnilo další svobodnou existenci. Symbolicky nad pomníkem na slovenském vrchu Bradlo přeletěla i sestava stíhaček, což mi udělalo jen o něco málo menší radost, než přítomnost veteránů bojů z Druhé světové války a jejich potomků. Symbolicky proto, že v roce 1947 představil architekt Dušan Jurkovič návrh na úpravu svého pomníku M. R. Štefánikovi tak, aby se stal pomníkem všem letcům, bojujícím za války v královském letectvu RAF. Že se projekt s nástupem čtyřicetileté komunistické totality nakonec nerealizoval, snad netřeba připomínat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…