František Matějka: K čemu policii a soudy? Máme přece Kalouska a TOP09!

03.10.2012 9:19 | Zprávy

„Bude-li ta vina prokázána, říkáte, znamená to tedy, až proběhne nějaký soudní proces s panem Šiškou?“ „To nemusí být jenom soudní proces, to může být situace, kdy bude prostě nad slunce jasné, že to udělal a pak pochopitelně se také čeká na soud a na výši trestu. To myslím, že odpovědný politik, jako pan ministr (pozn.: Drábek) tuhle situaci dokáže posoudit a předsednictvo TOP09 také, kdy lze říct, že byla vina jednoznačně prokázána“ odpověděl Kalousek včera na Radiožurnálu ke kauze zatčení a obvinění prvního náměstka Šišky a šéfa IT odboru ministerstva Hojera.

František Matějka: K čemu policii a soudy? Máme přece Kalouska a TOP09!
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Na rozdíl od ministrů Drábka a Kalouska mě zatčení deset dní před volbami nepřekvapuje. Korupce si nevybírá své roční období a není tudíž divu, že je někdo zatčen i v předvolebním čase a klidně i na ministerstvu. Dokonce bych řekl, že je to naopak. Stačí se podívat do minulosti na hlasování o zákonech, které mají fatální dopad na občany České republiky, nebo na nesmyslné utrácení veřejných peněz za cokoli, jen aby je politici nemuseli vracet. Poslanci s oblibou přijímají zákony s dopady v řádech desítek i stovek miliard pár dní před koncem mandátu a vláda podepisuje kontrakty ostošest před svým koncem, protože nikdo z nich nemá jistotu, že tam po volbách ještě bude. Ani ministerstva, kraje, města, nebo obce nezůstávají v podobných praktikách pozadu, přičemž to doplňují uzavíráním smluv na cokoli jen proto, že se blíží konec roku a někdo by nevyčerpané peníze z rozpočtu a dotací musel vrátit a příští rok by mohl dostat méně. Není nad šetření v reálné v praxi. Více, než si myslíte. Co mě však na této kauze dostalo, byla právě ona citovaná odpověď Miroslava Kalouska.

Mohu se jen domnívat, že stejně jako v případě Davida Ratha má policie dostatek materiálu na to, aby na rozdíl od zprofanované hlášky politiků „padni komu padni“, kterou nikdo z nich nikdy nemyslel vážně, podle toho hesla jednala. Je to zjevné minimálně ze skutečnosti, že si v posledním roce nedělá servítky a jde po lidech jak z tábora opozičního, tak koaličního a vlády. Trestná činnost se na politickou příslušnost neohlíží. Právě kvůli takovému žádoucímu postupu policie mám v ní o něco větší důvěru v takových kauzách, než tomu bylo v předchozím období. Aby ale nějaký stranický sekretariát nahrazoval práci její i soudů, a aby ministr vlády vypustil větu „předsednictvo TOP09  také pozn.: dokáže posoudit), kdy lze říct, že byla vina jednoznačně prokázána,“ to už je moc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

15:21 Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

Jak jinak se dá pochopit jeho dnešní vyjádření, že pokud už tedy by měl být v té delegaci vlády na s…