František Matějka: Útokem to Klaus schytal za socialisty Nečase a Kalouska

01.10.2012 13:20

Otázka: „Přijde vám to adekvátní střílet na prezidenta z makety?“ Odpověď: „Přijde mi to adekvátní, protože (…) zdejší vláda vyhladověla celou třetinu národa, rozprodala národ a vůči nářku národa je v podstatě hluchá a slepá…“

František Matějka: Útokem to Klaus schytal za socialisty Nečase a Kalouska
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Podívejte se do celé Evropy, jaké následky má současný novodobý socialismus. Miliony lidí pravidelně v ulicích velkých měst. To, čím státy v Evropě prochází, se začíná podobat období, kdy problém začala po svém „řešit“ Nacionálně socialistická dělnická strana Německa Adolfa Hitlera. Hospodářský úpadek, dluhy, vysoká nezaměstnanost. Jistě, můžeme se točit na tom, že u nás šlo aktuálně o ojedinělý útok jednoho jediného člověka. Jenže stačí se podívat do diskusí pod články ještě před tím, než zasáhne cenzura, pokud tedy diskuse nezruší preventivně předem, čímž dosáhne přesného opaku mezi lidmi, než chtěla, a záhy zjistíte, že podobné řešení s daleko horšími důsledky má v hlavách dost lidí na to, aby jednoho dne přišel bod zlomu a z umělohmotné kuličky se stalo olovo. Ten čin byl možná v provedení ojedinělý, ale myšlenky na něj u mnoha lidí zjevně ne.

Žádné umělé pokřivení a devalvace významů pojmů ve finále neskryje skutečnost, že nejen u nás, ale ani v žádném státě Evropské unie nevládne skutečná pravice (jakkoli dělení na pravici a levici považuji dnes v reálné evropské i národní politice už jen za přežitek, když parlamenty obsadily strany méně či více socialistické). Jakékoli demonstrace, útoky, nebo atentáty, jsou tak demonstracemi, útoky nebo atentáty v důsledku socialistické politiky, která je zcela vyčerpaná, neboť není od základu postavena na tvorbě hodnot každým za sebe, ale na přerozdělování hodnot tvořených podstatnou menšinou, která to prostě už nestíhá uživit.

Bez jakýchkoli pochyb řadím u nás mezi socialisty i Nečase s Kalouskem. Nevycházím přitom z toho, co o sobě říkají oni sami, ale z reálné politiky, kterou dělají. Pokud tedy přijde útočníkovi adekvátní střílet čímkoli po prezidentovi proto, že tím chce bojovat proti současné vládě, tedy proti jejím krokům, které jsou ryze socialistické a jdou ruku v ruce s tím, jakou politiku dělá Brusel i národní vlády jednotlivých členských států, pak je jeho útok vzdorem proti socialistickým důsledkům současného vládnutí. Paradoxem pak je, že si k tomu vybral za cíl jednoho z těch pravicověji smýšlejících lidí u nás za posledních dvacet let. Útok na Klause? Pokud to měl podle slov útočníka schytat za špatnou politiku vlády, pak to prostě schytal místo Nečase a Kalouska.

Poválečné úspořádání Evropy prý mělo zabránit novému válečnému konfliktu na starém kontinentu. Jenže ďábla člověk ďáblem nevyžene - a když se podívám na výsledky socialistické politiky v Evropě, tak praktický socialismus a jeho důsledky socialismem zjevně také ne. No a jak už to při vyhánění ďábla ďáblem bývá, čekají nás bohužel zjevně i nevinné oběti. Byly jimi ty Breivikovy, jsou jimi i zranění při demonstracích v Evropě, a byl jí před pár dny i Klaus, zatímco socialisté duší i tělem, schovaní za různé volební značky a barvy, se zatím dál smějí a uvažují o tom, že se budou muset od občanů ještě víc oddělit zesílenou policejní ochranou.

Vyšlo na blog.idnes.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: František Matějka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Antonín Dušek: Volby v ČR se nezadržitelně blíží a co voliči v lázních?

7:38 Antonín Dušek: Volby v ČR se nezadržitelně blíží a co voliči v lázních?

Již za pár dní půjdeme k volbám do Parlamentu ČR. Každý, kdo chce a může, by měl jít volit. Nastává …