"Východ" se mohl chlubit plnou zaměstnaností, absencí žebráků a bezdomovců, bezvýznamnou drogovou scénou a nepochybně i nižší zištnou kriminalitou VIP mocných. "Západ" vyšší životní úrovní průměru, ale i ohleduplnou sociální politikou a samozřejmě vyšším stupněm občanských svobod. Tyto výhody na obou stranách po pádu padly, neboť "východ" se v zájmu modernizace společnosti, tedy i toho na co mohl být pyšný, vzdal. Stejně tak "západ" zjistil, že mu po generace k poslušnosti naučená pracovní síla z východu umožňuje přitlačit na své řadové občany, kteří si byli do té doby zvyklí svá práva vybojovat nekompromisní občanskou neposlušností a solidaritou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…