Ivan Bednář: Adieu, Adriano

16.04.2018 9:23

Tak nám Adriana definitivně končí. Primátorka Krnáčová oznámila, že se na podzim uýž nebude ucházet o znovuzvolení do funkce. Pro „zpovykané Pražáky“ je to jistá úleva.

Ivan Bednář: Adieu, Adriano
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou
reklama

Prý se k tomu Krnáčová rozhodla naprosto dobrovolně a napříště se chce věnovat rodině. To už příliš věrohodně nezní. Ještě do nedávna totiž Krnáčová tvrdila, že bude znovu kandidovat a že má plnou důvěru hnutí ANO i Andreje Babiše. Nebyla to pravda. Nakonec to jistě byl sám Babiš, kdo jí nařídil, aby už nekandidovala. A jak už to tak v „hnutí jednoho muže“ chodí, Krnáčové nezbylo než poslechnout.

Podobně to asi bude i s tvrzením, že se napříště chce Krnáčová věnovat jen rodině a z politiky se chce stáhnout. Proslýchá se, že pošilhává po místě velvyslankyně České republiky v Německu. Případně by mohla nahradit odcházející Lívii Klausovou v Bratislavě.

Ať je to ale tak či onak, čím dále od Prahy Krnáčová bude, tím lépe. Praha se z těch čtyř tragických let bude ještě dlouho vzpamatovávat.

Jediným hmatatelným výsledkem čtyřleté správy hlavního města jsou dva eskalátory ve stanici metra trasy A Veleslavín, které v pátek Krnáčová s Dolínkem slavnostně „uvedli“ do provozu. Eskalátory jsou ale užší než je obvyklé. Pokud na nich bude stát někdo s kufrem, tak nejde obejít, jako u klasických eskalátorů. Podle Dolínka by prý v budoucnu mohl vzniknout další eskalátor u výstupní zastávky. K tomu účelu magistrát udělá mezi lidmi anketu. Tak doufejme, že to nebude trvat další čtyři roky.

Andrej Babiš zatím horečně shání vhodného kandidáta za Krnáčovou. Po ministrech Martinu Stropnickém či Robertu Pelikánovi a podnikatelce Magdaleně Součkové ze společnosti Ernst & Young to odmítl i ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek. Nejnověji nabídku být lídrem hnutí ANO v hlavním městě nepřijal šéf středoevropské Pepsi Josef Neumann.

Hledání kandidáta na pražského primátora je tedy pro Babiše opět problematické. Před čtyřmi lety se lídra podařilo najít také až na několikátý pokus. Nejdříve z pozice jedničky odstoupil bývalý primátor za ODS přeběhlík Jan Kasl, poté i podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec se vedení kandidátky ANO v nouzi ujala Adriana Krnáčová.

Babišovi se hlásí také čtyři zájemci z řad pražských zastupitelů hnutí ANO. Zřejmě usoudili, že když to mohla dělat Krnda, tak pak už to svede každý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Veselý: Cena života

19:33 Pavel Veselý: Cena života

Letos prošlo jen krátce v médiích, že se konalo další Světové Ekonomické Fórum v Davosu, jehož hlavn…