Ivan Bednář: Piráti útočí

02.02.2020 18:05

Na zteč se pražští Piráti rozhodli vzít radnice některých městských částí. Vysávají veřejné rozpočty tím, že přidělují zakázky zasloužilým členům a sympatizantům. To je mnohem bezpečnější způsob než zahákování a posléze vyplenění zajatých lodí.

Ivan Bednář: Piráti útočí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto
reklama

Radnice, které mají Piráti pod kontrolou, přidělují účelové zakázky na poradenství nebo ‚analýzy‘ jejich firmám nebo fyzickým osobám. Jejich mocenská chobotnice se zvolna rozrůstá a natahuje chapadla prakticky všude, kde se vyskytují.

V praxi to vypadá tak, že do kapes Pirátů proudí z radničních pokladen přidělování nepotřebných veřejných zakázek. Například v Praze 10, kde jsou Piráti v koalici, je firma Dialog architekti, s. r. o., jejímž majitelem je Pirát Martin Veselý, Tato firma dostala od Prahy 10 zakázku na ‚Zpracování analytické části strategického plánu rozvoje MČ Praha 10‘ za 216 590 Kč.

Štěstí se na Piráta Veselého usmálo i na Praze 11, kde starostuje Pirát Jiří Dohnal, a dostal zakázku na analýzu ‚Bezpečnost veřejného prostoru na Jižním Městě očima dětí‘ za 109 800 korun.

Nejštědřejší byla ovšem Praha 4, kde Veselý získal od radnice zakázky na podobnou činnost celkem za 624 000 korun. Podepsaná pod smlouvami byla za úřad Prahy 4 Eva Tylová, která za Piráty kandidovala jako leader na Praze 12. Dohromady si tak pan Veselý za vcelku nepotřebné ‚analýzy‘ přišel na milion korun.

Takových Pirátů je nepochybně víc. Drancují veřejné finance jako kdysi korzáři námořní plavidla.

Ivan Bednář

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: Jiná forma bankrotu aneb O odpouštění dluhů

9:01 Marian Kechlibar: Jiná forma bankrotu aneb O odpouštění dluhů

Nová Bidenova administrativa zvažuje odpuštění části studentských dluhů. Je to tak trochu úvaha ze z…