Ivan Bednář: Vyšší princip?

20.02.2019 9:23

No tak nevím... Studenti udali svého profesora. Jakkoliv je, pokud skutečně opisoval cizí texty a vydával je za vlastní, počínání bývalého prorektora University Karlovy Martina Kováře zavržení hodné, případ vzbuzuje podivné rozpaky.

Ivan Bednář: Vyšší princip?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Univerzita Karlova v Praze

Profesor Kovář, který který patnáct let vedl na fakultě Ústav světových dějin, podle Etické komise prý zhruba dvacet let publikoval opsané texty a svůj titul profesora proto podle komise dostal neoprávněně.

Svého času udání svého nadřízeného vyneslo ředitele Státního fondu životního prostředí Libora Michálka až do Senátu. Dnes už tam zaplať Pánbůh není, ale podpora vzájemného udavačství ze strany státu pokračuje. Jen se tomu říká „whistleblowerství“.

Je ale mediální humbuk a určitá adorace udávajících studentů tím, co bychom měli na našich vysokých školách skutečně podporovat? Nebo chceme vychovat generaci studentů, kteří budou udávat své profesory a nakonec i sami sebe? Nevím, nevím…

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

12:26 Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

Chtěl bych se dožít toho, až naše silnice budou brázdit jen elektrické vozy. Jak říkají pirátští pos…