Ivan Poledník: Proč vládnoucí elity touží odzbrojit občany? Vztah mezi kriminalitou a držením zbraní je opačný

18.05.2015 10:12 | Zprávy

Ivan Poledník varuje před tendencemi k omezování jedné ze základních svobod člověka: práva bránit svůj život a svůj majetek.

Ivan Poledník: Proč vládnoucí elity touží odzbrojit občany? Vztah mezi kriminalitou a držením zbraní je opačný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Kriminalita je všudypřítomná, sociální napětí stoupá. Dříve živá centra měst se po své "humanizaci" vylidňují a stávají se rejdištěm pochybných existencí. Počet tzv. nepřizpůsobivých obyvatel stále roste, přes hranice se navíc valí hordy hladových a nevyzpytatelných imigrantů. Po Evropě sílí hrozba islámu, zločinecké struktury snadno prostupují nesmyslně otevřené hranice států. Právě v tuto chvíli po nás Evropská unie chce, abychom se vzdali možností obrany svých rodin, svého majetku i holého života.

Evropská unie nás převychová

V říjnu 2013 vydalo hnízdo hadí jménem Evropská komise tiskovou zprávu s názvemNastal čas, aby se EU rázně postavila proti ozbrojenému násilí. Celá zpráva, přes snahu vyvolat dojem o vyváženém a fundovaném pohledu, nesměřuje k ničemu jinému, než k dalšímu omezení osobních svobod. Opírá se o průzkum takzvaného Eurobarometru, ze kterého údajně vyplývá, že "šest z deseti Evropanů je přesvědčeno o tom, že úroveň trestné činnosti spáchané se střelnými zbraněmi se v průběhu příštích pěti let pravděpodobně zvýší". Stejný počet Evropanů prý "požaduje přísnější regulaci ohledně povolení vlastnit, kupovat nebo prodávat střelné zbraně".

Cílem samozřejmě není nic jiného než další omezení suverenity jednotlivců a snazší zotročení společnosti. Argumenty jsou stále stejně stupidní a emočně vyděračské. Nalhávají lidem zdánlivě logickou tezi více zbraní = více násilí. Máloco je tak vzdálené od pravdy. A máloco nás naopak může s vyhlídkou na další vývoj v Evropě více ohrozit a bolestivě zasáhnout.

Vše je naopak

Obecně lze říci, že v celosvětovém měřítku neexistuje doložitelný vztah mezi množstvím legálně držených zbraní a mezi počty násilných trestných činů. Pokud jde o Evropu, Ameriku, Austrálii, tak zde dokonce platí, že země s největšími omezeními držení zbraní mají s ozbrojenými násilnými činy právě největší problémy.

Typicky Švýcarsko: Má jedny z nejvolnějších pravidel pro držení zbraní (mj. si každý, kdo sloužil v armádě může zbraně ponechat), přitom míra násilné kriminality je tam velmi nízká. Za oceánem má například  Brazílie podmínky pro držení velmi přísné (aktuálně je v podstatě nemožné pro běžného občana legálně držet zbraň), přesto je zde třikrát více vražd než v USA. Dokud nebyla v Kanadě žádná kontrola nad zbraněmi, dosahoval zde počet vražd na počet obyvatel v porovnání se Spojenými státy pouhých sedm procent. Po výrazné restrikci držení zbraní v roce 1986 stouplo toto číslo 35 procent. A v roce 2002 to bylo již těžko uvěřitelných 202 procent!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla