Ivana Jungová: Tanec posiluje tvůrčího ducha

06.09.2019 13:51

Nejnovějším trendem je spojení pilates, boxu a tance ve fitness programu Piloxing.

Ivana Jungová: Tanec posiluje tvůrčího ducha
Foto: Archiv
Popisek: Tanec

Tenhle článek by nevzniknul nebýt tance. Unavené mozkové závity by se bez zázračné pohybové kúry nepochybně zadřely. Pocit, kdy každou buňkou těla prochází životodárný rytmus hudby, je pro mě důležitý, a tak přes léto absolvované Open Class Latino Fusion nastartovalo tolik potřebnou energii.

Dopřejte si vlastní horečku

Všimli jste si, jak v tanci a cvičení pořád víří nové a nové směry? Jakoby dnešní zrychlená doba vyžadovala pořád další inovace. Je to tak pomalu se vším, módními trendy počínaje, technologiemi a spotřební elektronikou konče. V cvičení se tak v rychlém sledu vystřídaly Zumba, Port de Bras, Regaeton, Latino Fusion, Dance jóga, ale také se „létá“ na popruzích v Bungee fitness, nebo Aero józe. Nejnovějším trendem je pak spojení pilates, boxu a tance ve fitness programu Piloxing. Podstatou je hýbat se. Jde o radost z pohybu, kterou prožíval Billy Eliot ve filmovém nebo muzikálovém zpracování příběhu z hornického prostředí Anglie, či Tony Manero v Horečce sobotní noci, když vyrážel na sobotní diskotéku po pracovním týdnu v obchodu s barvami a svým tanečním uměním ovládal parket večer co večer.

Déšť budiž přitančen

Každý by měl mít možnost „přičichnout“ k mystériu tance, a tak je skvělé, že existují projekty, jako je Tanec školám, který realizuje Tanec Praha z.ú. a přispívá tak k rozšíření možnosti aktivního pohybu dětí na základních školách již třináctým rokem. Stejně tanec může poukazovat i na významnější celosvětové problémy, jako se tak stalo v případě mezinárodního kulturně-ekologického projektu Tanec pro vodu, jehož myšlenka vznikla v roce 2008 v Anglii. Poprvé se akce konala v roce 2011. Tanečníci se tak jednou za dva roky symbolicky přidávají se svými choreografiemi ve snaze upozornit na problémy s dostupností pitné vody. Letos se tančilo 15. června na Střeleckém ostrově v Praze i na dalších 170 místech na světě.

Vyjádříte to v sobě skryté

Navíc každý, kdo zažil Letní školy tance v Tanečním divadle Bralen pod vedením slovenského choreografa a tanečníka Rastislava Letenaje, ví, že z tance se dá čerpat i řada poučení do života. I když se vedle sebe na trénincích na parketu ocitli amatérští nadšenci do tance i profesionálové věnující se tanci dennodenně, důležité bylo být tam pouze za sebe, dát do tance vše podle svých možností a tanec si užít. Neexistuje žádný dokonalý tanec, jen ten váš. A pokud potřebujete ještě nějakou motivaci, tak doporučuji zhlédnutí japonského filmu Smím prosit. Vystupuje tam Naoto Takenaka v roli Tomio Aoki, který potajmu a s takovou neodolatelnou vášní tančí. Ten vás určitě přesvědčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

16:22 Nářez Martina Kollera k 17. listopadu: Svědectví z místa. Jak to bylo. Naštve komunisty, Rusy, „havlisty“ a vlastně úplně všechny

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Pokud dnes někdo kritizuje pracovníky z tehdejšího Prognostického ús…