Ivo Strejček: Souvisí spolu odvolání Melnyka a Perebyjnise? Proč ta ubohá „výstavka“ na Letné?

14.07.2022 16:32 | Glosa

Denní glosa Ivo Strejčka

Ivo Strejček: Souvisí spolu odvolání Melnyka a Perebyjnise? Proč ta ubohá „výstavka“ na Letné?
Foto: Archiv IS
Popisek: Ivo Strejček

Prezident Zelenskyj odvolal pět ukrajinských velvyslanců. Z Německa odejde ukrajinský nacionalista Melnyk, z České republiky Perebyjnis.

Melnykova politická agresivita a drzost, se kterými si v Německu počínal, sledovaly ukrajinské cíle. Nepokrytě se vměšoval do německé zahraniční politiky, určil, že německý prezident Steinmeier pro své (podle Melnyka) „dlouhodobě proruské postoje“ nemůže odjet na Ukrajinu, vydával hodnotící soudy, zda má či nemá Německo kupovat ruský plyn, kritizoval Němce za „liknavost v dodávkách těžkých zbraní na Ukrajinu“. Ale vaz mu zlomily až jeho poslední věty: „Bandera nebyl masovým vrahem Židů a Poláků“. Tak otevřenou obhajobu řádění ukrajinských nacionalistů v průběhu druhé světové války už nešlo z Kyjeva krýt. V Německu a před Polskem. Odvolání Melnyka je tak Zelenského „z nouze ctnost“ - vstřícné gesto vůči Německu a Polsku spojené s odvoláním několika dalších „aby se neřeklo“. Tedy i Perebyjnise v Praze.

Nepřijatelné a ubohé. Jedině tak lze hodnotit „výstavku“ několika kusů zničené ruské válečné techniky v Praze na Letné (původně měla být tato demonstrace ubohosti zorganizována na prostranství před Rudolfinem!). Proč to děláme? Kdo to platí? Co má být smyslem něčeho tak ponižujícího? Co tím chceme demonstrovat? A komu?

Anketa

Líbí se vám výstava zničené techniky Ozbrojených sil Ruské federace na pražské Letné?

4%
96%
hlasovalo: 24914 lidí

Chceme-li se touto hřibovsko-rakušanovskou ubohostí snížit k lacinému ponížení Ruska, pak už by tomuto „spektáklu“ chyběl pouze průvod ruských zajatců Prahou - bez opasků, sužovaných úplavicí. Tento obraz historie zná a my si i mysleli, že do historie také už jen patří.

Jak snadné je být statečný na Letné v klidu letní metropole! Jak zahanbující je sledovat počínání české politické třídy!

Převzato z webových stránek Institutu Václava Klause

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

8:46 Větší průšvih než všechny kauzy STANu. Zasvěcený muž po odchodu Hraby

Krajský zastupitel Martin Herman (ANO) popsal své zkušenosti a dojmy ze spolupráce se Zdeňkem Hrabou…