Ivo Valenta: Kolik lidí zemřelo a zemře kvůli proticovidovým opatřením?

17.04.2021 15:49

Podobné statistiky se bohužel nevedou. Nemám teď na mysli pouze seniory, kteří zemřeli například steskem po svých blízkých, se kterými se nemohli setkávat, ani osoby, které si vzaly život v důsledku psychických problémů, které vygradovaly následkem ztráty práce, krachu podnikání apod.

Ivo Valenta: Kolik lidí zemřelo a zemře kvůli proticovidovým opatřením?
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Jsou tu i další účty. Na pandemii covidu doplatily spousty pacientů se zcela odlišnými diagnózami. Potvrzují to opakovaně lékaři napříč celou zemí. Preventivní péče byla fatálně zanedbána a místy vlastně ani neexistovala. Jedná se také o oblast onkologických a kardiovaskulárních chorob, kde jsou dopady tragické a plně se projeví až po odeznění pandemie.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16393 lidí

Lidé navíc k lékařům nechodili ani v případě, kdy problémy měli – jednoduše se báli, že budou zdravotníky obtěžovat. Další se obávali toho, že se právě v nemocnici nakazí covidem.

Škody jsou nevratné – řada pacientů se efektivní péče bohužel nedočkala. Navíc minimálně o 50 procent klesl počet „odložitelných“ zákroků, což taktéž nezůstane bez dopadů. K lékařům nyní chodí pacienti s již prodělaným, včas neošetřeným infarktem. Tito lidé nedostali včas akutní ani následnou léčbu, což výrazně zhoršuje jejich prognózy do budoucna.

K tomu navíc musíme přidat absolutní utlumení sportovních aktivit, které jsou v rámci prevence a posilování imunity u dětí i dospělých nenahraditelnými.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Kam se nám ztratil 28. říjen?

9:50 Přemysl Votava: Kam se nám ztratil 28. říjen?

Česká republika má státní svátek. 28.října slavíme Den vzniku samostatného československého státu. D…