Ivo Valenta: Konec nouzového stavu zásadní změny nepřinese

07.04.2021 19:53

S nadcházející nedělí nám snad skončí nouzový stav. Máme to alespoň slíbeno. Co to pro nás znamená? Navzdory tomu, že vláda populisticky mluví o rozvolňování, žádný velký zvrat se nekoná.

Ivo Valenta: Konec nouzového stavu zásadní změny nepřinese
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Ano, radujme se z maličkostí. Opět budeme moci cestovat mezi okresy a zrušen bude zákaz nočního vycházení. Snad se také (hodně pomalu) začnou postupně vracet školáci do lavic. To je ale prakticky vše. Jiná nesmyslná opatření totiž budou platit dál.

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

33%
67%
hlasovalo: 8260 lidí

Živnostníci, malé obchůdky a služby budou mít stále stopku, přestože je jejich uzavření od začátku absolutním a nic neřešícím nesmyslem. V malých provozovnách, kde jde nejlépe korigovat počet osob a dbát na dodržování bezpečnostních opatření, se virus opravdu nešíří. Ekonomika tedy bude i nadále skomírat.

Lidé se nevrátí do sportovních areálů, děti do sportovních kroužků. Nikdo si nekoupí spodní prádlo či boty, případně pastelky dětem. A co kultura a další volnočasové aktivity?

ZOO v celé zemi zoufale volají SOS a zvažují prodej zvířat jiným zemím, divadla jsou na tom obdobně - začínají propouštět herce. Tahle situace není udržitelná.

Dochází někomu, že tato nesmyslná opatření jsou při veškerém respektu k COVIDU likvidační pro nás všechny a zatíží i další generace?

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

21:04 Petr Dobrý: Na bílých životech tedy nezáleží?

Vážení sportovní přátelé, občané ČR, v záplavě článků, názorů, komentářů a připomínek k inkriminovan…