Ivo Valenta: Ohavný populismus pošlapávající tisícileté tradice

05.12.2021 15:33 | Komentář

OHAVNÝ POPULISMUS, POŠLAPÁVAJÍCÍ TISÍCILETÉ TRADICE! Podobná blbost už tu zase nějaký ten pátek nebyla. Maltská eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová zaperlila.

Ivo Valenta: Ohavný populismus pošlapávající tisícileté tradice
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

„Pochlapila se“ s třicetistránkovým materiálem, kterým se měli řídit evropští úředníci. Co přinášel v praxi? Evropští byrokraté by na jeho základě veřejně neměli zmiňovat slovo Vánoce, pohlaví nebo dokonce křestní jména. Šli by tak vzorem nám ostatním. Poté, co se tématu chytla média, byl dokument naštěstí stažen a bude přepracován. 

Nevím, zda se jen dotyčná chtěla svézt na vlně populismu nebo se nudila. Je to vlastně jedno. Na Vánoce ani křestní jména si sáhnout nenecháme. Návrh eurokomisařky zvedl ze židle i Vatikán a není divu. Vždyť je to právě křesťanství, jemuž starý kontinent vděčí za svou současnou podobu, kulturu, historii a tradice.

Každá kultura si přece hájí své tradice. Například muslimové kvůli křesťanům také nebudou upravovat svou mluvu. A každý úředník, který je rozumný, na to má předpokládám obdobný názor.

Nadále budu respektovat také pohlaví, která jsou zde již tisíce let – tedy mužské a ženské. Ať se klidně jakýkoliv byrokrat staví třeba na hlavu. Tečka.

ZDE

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Střílí nám to kolem uší

7:34 Zbyněk Fiala: Střílí nám to kolem uší

Další vlna ekonomických sankcí vůči Rusku má zpětný ráz, který nás může povalit.