Ivo Valenta: Ostudné pohrdání živnostníky

16.05.2021 18:02 | Komentář

Kadeřnictví a další služby obcházejí kntroly. Je to ostudné pohrdání živnostníky. Copak už nemají dost klacků pod nohama?

Ivo Valenta: Ostudné pohrdání živnostníky
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Podobných příběhů se ke mně dostalo daleko více. Často již v den otevření jednotlivých provozoven služeb do objektů dorazila kontrola – v níže uvedeném případě ze živnostenského úřadu.

Kadeřnice tak namísto toho, aby se věnovala zákaznicím a své práci, musela s kontrolorkami řešit, zda se zákaznice prokázaly testy či jinými potvrzeními, zda měly nasazené respirátory či to, jak měla zajištěnu dezinfekci. Dále musela doložit nájemní smlouvu, podnájemní smlouvu, zdravotní průkaz, provozní řád a faktury od materiálu.

Vím, že kontroly zde byly, jsou a budou. Vím, že naše vláda je „specialistou“ na oblast byrokracie, nejrůznější kontroly, zákazy, příkazy, pohrůžky sankcemi, nepřímou podporu bonzování a podobně. Opravdu je ale teď, kdy provozovatelé služeb a další živnostníci „padají na hubu“ kvůli opatřením, která nastolila naše vláda, ten správný čas jim znepříjemňovat život kontrolami?

Podle mne je to ostuda, hraničící s pohrdáním těmito aktivními lidmi.

Pozn. redakce: 74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Quod licet lovi, non licet bovi

21:33 Jiří Weigl: Quod licet lovi, non licet bovi

Média v uplynulých dnech informovala o studii WHO, která dokumentuje tragické srovnání výsledků prot…