Ivo Valenta: Ostudné pohrdání živnostníky

16.05.2021 18:02 | Komentář

Kadeřnictví a další služby obcházejí kntroly. Je to ostudné pohrdání živnostníky. Copak už nemají dost klacků pod nohama?

Ivo Valenta: Ostudné pohrdání živnostníky
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Podobných příběhů se ke mně dostalo daleko více. Často již v den otevření jednotlivých provozoven služeb do objektů dorazila kontrola – v níže uvedeném případě ze živnostenského úřadu.

Kadeřnice tak namísto toho, aby se věnovala zákaznicím a své práci, musela s kontrolorkami řešit, zda se zákaznice prokázaly testy či jinými potvrzeními, zda měly nasazené respirátory či to, jak měla zajištěnu dezinfekci. Dále musela doložit nájemní smlouvu, podnájemní smlouvu, zdravotní průkaz, provozní řád a faktury od materiálu.

Vím, že kontroly zde byly, jsou a budou. Vím, že naše vláda je „specialistou“ na oblast byrokracie, nejrůznější kontroly, zákazy, příkazy, pohrůžky sankcemi, nepřímou podporu bonzování a podobně. Opravdu je ale teď, kdy provozovatelé služeb a další živnostníci „padají na hubu“ kvůli opatřením, která nastolila naše vláda, ten správný čas jim znepříjemňovat život kontrolami?

Podle mne je to ostuda, hraničící s pohrdáním těmito aktivními lidmi.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David: Kterak Turecko nejen v Evropě vládnout bude…

7:34 Ivan David: Kterak Turecko nejen v Evropě vládnout bude…

Zdá se, že Turecko bude nejen pro Evropskou unii, ale i pro USA stále důležitějším partnerem. Jasně…