Jakub Janda: Agent komunistické rozvědky Miroslav Polreich nemluví pravdu

6. 12. 2016 11:20

Vyjádření Jakuba Jandy z think-tanku Evropské hodnoty:

Jakub Janda: Agent komunistické rozvědky Miroslav Polreich nemluví pravdu
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Kdo jiný, než Parlamentní listy, přetiskly několik nepravdivých tvrzení Miroslava Polreicha, bývalého představitele komunistické zpravodajské služby. Samozřejmě si ani jednu věc neověřili, jako vždy.

Tvrzení Miroslava Polreicha: „Ministerstvo vnitra mi poslalo pozvánku na nějakou konferenci, která se konala v budově ministerstva. Šel jsem tam, poslouchal jsem příspěvky, hlavní slovo tam měli Ukrajinci, kteří tam vyprávěli: nemyslete si, Rusové napadnou Evropu, bude nukleární válka. To byl první den. Nelíbilo se mi, že ministr vnitra organizuje takovou blbost a nechá tam takové lidi vůbec mluvit. No ale přišel jsem na další den konference, došel jsem do sálu a v tu ránu vyskočil nějaký malý mužík a tlačil mě ven se slovy, že tam nemám co dělat, že tam nemám přístup atd. Argumentoval jsem, že mě pozvalo ministerstvo a toto je budova ministerstva. On mi vpálil: mě to nezajímá, ministerstvo jen zajišťuje servis, my to tady řídíme! Zeptal jsem se ho: a vy jste kdo? Odpověděl, že je Jakub Janda. Ten mi dal lekci, že vlastně dnešní ministr vnitra je podřízen Jakubovi Jandovi. Jinak jsem tomu nerozuměl. No, takže já mám zkušenost s Evropskými hodnotami,“ popsal do detailu.

***

REALITA: V Praze think-tank Evropské hodnoty pořádal mezinárodní konferenci STRATCOM SUMMIT.

Ta měla veřejnou část - debatu ministra vnitra ČR Milana Chovance a předsedy Vojenského výboru NATO Petra Pavla, která se konala ve čtvrtek 20. října 2016 ráno. Na tuto veřejnou debatu byla pozvána veřejnost, pan Polreich se jí zúčastnil. Další dny se konference účastnili pouze pozvaní mezinárodní experti, akce se vzhledem k citlivosti tématu odehrávala v neveřejném režimu, což je u odborných bezpečnostních témat obvyklé. Pan Polreich neříká pravdu a to hned několikrát.

Zaprvé, od MVČR pozvánku dostat nemohl, jelikož v daný den v daném prostoru pořádal akci think-tank Evropské hodnoty. MVČR pouze poskytlo prostory pro pořádání této odborné konference, za její obsah a účastníky byl zodpovědný organizátor, tedy think-tank Evropské hodnoty. Tak standardně pořádání konferencí na půde veřejných institucí funguje. Žádnou pozvánku na pokračování odborné konference pan Polreich nedostal, tudíž nebyl na seznamu osob, které by policejní ochrana MVČR vpustila dovnitř konferenčního sálu.

Zadruhé, pan Polreich také lže v tom, že "došel do sálu”. Byl zastaven na registraci, odkud byl po verbálních agresivních projevech vůči organizátorce z našeho týmu požádán příslušníkem policejní ochrany MVČR, aby odešel.

Zatřetí. "Hlavní slovo tam měli Ukrajinci," tvrdí. Pan Polreich se zúčastnil jediné části konference, kde mluvili jen ministr Chovanec a generál Pavel. Jelikož tuto historku pan Polreich vytáhl po měsíci, tak si to buď vymyslel, nebo si to popletl.

Odnikud tedy nebyl “vyhozen”. Dorazil na akci, na kterou nebyl pozván a logicky na ní nebyl vpuštěn. Jako soukromá nevládní instituce zabývající se mimo jiné nepřátelským ruským vlivem totiž bývalé agenty komunistických zpravodajských služeb dodnes hájících agresivní politiku Putinova Ruska na některé naše akce nezveme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Skromnost nade vše…

13:15 Miroslav Macek: Skromnost nade vše…

Čtvrteční glosy Miroslava Macka