Skupina vyšetřovatelů a expertů soudní medicíny z Nizozemska a Austrálie se ani po několika dnech čekání v Doněcku dosud nedostala na místo, kde letadlo dopadlo na zem, protože právě v okolí tohoto místa zuří nadále prudké boje.
Mezinárodní vyšetřovatelé jsou touto situací pochopitelně frustrováni a stěžují si, že nejsou dodržovány předchozí sliby alespoň o dočasném zastavení palby, aby mohli uskutečnit svoji misi.
O to větší frustraci a rozhořčení prožívají v těchto dnech i rodinní příslušníci obětí tohoto mimořádně nešťastného incidentu.
Na palubě sestřeleného malajsijského letadla bylo mimo jiné i deset Britů a britský premiér Cameron proto přijal v úterý odpoledne několik rodinných příslušníků obětí, aby s nimi pohovořil o jejich tragédii a vyjádřil svoji účast na jejich trápení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: rozhlas.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…