Index podnikatelské nálady v čínském průmyslu (PMI) propadl na mezní hranici 50 bodů oddělující pozitivní a negativní sentiment. Bohužel poklesly především klíčové složky indexu - výroba a zaměstnanost. Čínské ekonomice vyrovnávající se s nerovnováhami na realitním trhu může sice pomoci klesající cena ropy. I tak ale poroste tlak na čínské autority, aby přijaly nová opatření na podporu hospodářského růstu.
Podobně nepříjemné zprávy přicházejí i z eurozóny. Nálada v německém I francouzském průmyslu se zhoršila a německý průmysl zaznamenal nejprudší propad nových objednávek za poslední dva roky. Ve francouzském průmyslu je situace podle průzkumu mezi podnikateli ještě o něco horší a navíc má negativní odraz na trhu práce. Výsledky HDP za třetí kvartál sice trhy v uplynulých týdnech zklidnily, výhled na rok 2015 ale zůstává i tak hodně nejistý. Achillovou Evropy patou zůstává příliš utažená rozpočtová politika a nepříjemné je také klopýtání Číny v kombinaci s poklesem ruské ekonomiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

15:26 Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna
Denní glosy Petra Hampla.