Když k tomu připočteme snížení odhadů pro růst a (celkovou) inflaci v roce 2019, tak nezbývá než konstatovat, že přeměna jestřábího Fedu ve vrkající holubičku se odehrála v rekordně krátkém čase jednoho čtvrtletí.
Pochopitelně, že ne všechny výstupy z tiskové konference šéfa Fedu Powella byly tak holubičí, jak vypadá reakce americké výnosové křivky, která začala počítat se snížením úroků Fedu již v první polovině příštího roku. Americká centrální banka totiž ve své prognóze stále očekává, že oficiální úroková sazba ještě v tomto hospodářském cyklu poroste a to až k hodnotě 2,8 %. Ta v podstatě nerealisticky implikuje ještě další dvě zvýšení úroků (do roku 2021). Velmi agresivní očekávání trhů zabudované ve výnosové křivce rovněž nekorespondují s neutrálním vyjádřením šéfa Fedu Powella, že centrální banka vidí současné nastavení úroků blízko rovnovážné hodnoty a tudíž nevidí potřebu (letos) sazby měnit jedním či druhým směrem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV