Jan Urbach: Izraelský soud odsouhlasil armádě zabíjení Palestinců

27.05.2018 14:20 | Zprávy

Izraelský Nejvyšší soud potvrdil izraelské armádě právo používat proti Palestincům v průběhu protestů a střetů na hranicích s Pásmem Gazy smrtonosné zbraně.

Jan Urbach: Izraelský soud odsouhlasil armádě zabíjení Palestinců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Předsedkyně soudního senátu  Esther Hayutová vyjádřila souhlasné stanovisko k vyjádření vlády Státu Izrael, že protestující v Gaze jsou součástí vojenského konfliktu mezi Izraelem a Hamásem.   Soudci také jednomyslně odmítli petici izraelských a palestinských organizací na obranu lidských práv, která požadovala zákaz používání ostré munice proti protestujícím Palestincům v Gaze.  Používání ostré munice proti neozbrojeným lidem protestujícím na palestinském území proti vyhnání z dnešního izraelského území a nově okupovaných oblastí je předmětem kritiky mezinárodního společenství  a vláda tzv. Palestinské autonomie se obrátila s požadavek na nezávislé vyšetřování na Mezinárodní trestní tribunál.  Za poslední týdny izraelští snajpři zabili asi 120 Palestinců a více než 3000 lidí bylo zraněno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. byl položen dotaz

Pane Pikoro, vím že se trápíte s rozpočtem a hledáte úspory.

Kolik by se uspořilo ve státním rozpočtu, kdyby 17.Listopad nebyl svátkem s dnem pracovního volna, ale "jen" významným dnem? Zdá se mi, že tento svátek není slaven důstojně a slouží k útokům na občany s jiným politickým názorem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Alibaba a sedm loupežníků na Ukrajině

15:57 Jiří Paroubek: Alibaba a sedm loupežníků na Ukrajině

To je realita dneška na Ukrajině, kde se provalil obří korupční skandál.