Jan Urbach: Izraelský soud odsouhlasil armádě zabíjení Palestinců

27.05.2018 14:20 | Zprávy
autor: PV

Izraelský Nejvyšší soud potvrdil izraelské armádě právo používat proti Palestincům v průběhu protestů a střetů na hranicích s Pásmem Gazy smrtonosné zbraně.

Jan Urbach: Izraelský soud odsouhlasil armádě zabíjení Palestinců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Izraele

Předsedkyně soudního senátu  Esther Hayutová vyjádřila souhlasné stanovisko k vyjádření vlády Státu Izrael, že protestující v Gaze jsou součástí vojenského konfliktu mezi Izraelem a Hamásem.   Soudci také jednomyslně odmítli petici izraelských a palestinských organizací na obranu lidských práv, která požadovala zákaz používání ostré munice proti protestujícím Palestincům v Gaze.  Používání ostré munice proti neozbrojeným lidem protestujícím na palestinském území proti vyhnání z dnešního izraelského území a nově okupovaných oblastí je předmětem kritiky mezinárodního společenství  a vláda tzv. Palestinské autonomie se obrátila s požadavek na nezávislé vyšetřování na Mezinárodní trestní tribunál.  Za poslední týdny izraelští snajpři zabili asi 120 Palestinců a více než 3000 lidí bylo zraněno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Euro

Zajistí nám euro i lepší a důstojné mzdy, aby se nám obyčejným lidem zlepšila životní úroveň a byla srovnatelná s tou na západ od nás? Jestli ne, proč první nevyřešíte toto? A myslíte, že se bez ODS do sněmovny vůbec dostanete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Íránská rozpálená kamna

11:24 Ivo Strejček: Íránská rozpálená kamna

Denní glosa Ivo Strejčka