Vedle úkolu změnit Lisabonskou smlouvu a také Schengenskou dohodu uvádí také omezení velké míry technokracie v Bruselu. Zpráva z Velké Británie je fackou na tvář pro všechny evropské vlády, řekl Sarkozy.
Unie by podle jeho slov, jak je po jeho pátečním vyjádření uvedla agentura AP, Sarkozy vedle změn v Lisabonské smlouvě z roku 2009 navrhuje Schengenskou dohodou č. 2, která by zajišťovala volný pohyb v rámci schengenského prostoru výhradně evropským občanům. Vyslovil se také pro Evropu, která by nepotřebovala pomoc od Mezinárodního měnového fondu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV