Kordová Marvanová: Zestátnění veřejnoprávních médií by byla velká chyba

18.12.2025 12:12 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu zestátnění veřejnoprávních médií

Kordová Marvanová: Zestátnění veřejnoprávních médií by byla velká chyba
Foto: Repro ČT24
Popisek: Hana Kordová Marvanová

Vývoj ve veřejnoprávní České televizi je velmi neblahý. Evidentně to souvisí s tím, že mnozí politici podléhají pocitu, že by jim bylo lépe, kdyby je média nekritizovala Nejlépe o tom vypovídají slova novinářů, kteří ČT museli opustit.

„Mám pocit, že i na chodbách České televize panuje atmosféra – hlavně nenaštvat ty, o kterých točíte. Najednou měli politici v reportážích poslední slovo. Měli jsme pocit, že každou reportáž vedeme boj za kritickou novinařinu. Je to ale prohraný boj, jako redaktor jste jen pěšák. O konci 168 hodin jsme se dozvěděli z bulvárního článku a dva týdny s námi nikdo z televize nemluvil a jen jsme poslouchali, že jsme byli novinářští nýmandi. Pořad si nezasloužil takový konec,“ říkají Zuzana Černá a Václav Crhonek, někdejší novináři 168 hodin a Reportéři ČT, kteří založili vlastní mediální projekt, jako předtím Nora Fridrichova, Jiří Hynek atd. A není to vlivem jen nastupující vlády, ale i situace za vlády odcházející.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Marvanová., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseHorký , 18.12.2025 12:28:04
Tato politická turistka, je úplně mimo. Proč by nemohla být ČT státní a objektivně informovat? Co je na tom špatně? A proč já mám platiti výpalné, když mě pořád jen vyhrožují a uráží? Kdyby Maravanová věděla, co je to svoboda, tak by řekla, ať si každý vybere co chce sledovat a co chce platit. To ale této přběhlici nic neříká a jen chce, aby dál ČT a ČRo, brojili proti slušným lidem a vlastencům? Bože to je "senátorka".

|  5 |  0

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

15:01 Rakušan (STAN): Zákon o státní službě je legislativní paskvil

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…